28
Sep 24

2ZL: Nova sezona se je začela!

V soboto, 28. 9., se je za člansko ekipo KOŠ Celovec po dolgi poletni pavzi začela nova sezona v drugi zvezni ligi Avstrije. Celovčani so se za prvo tekmo odpeljali na Gradiščansko, kjer so srečali ekipo Mattersburg Rocks.

Proti zelo izkušeni ekipi so mladi igralci članske ekipe KOŠ Celovec dobro začeli tekmo in hitro prevzeli vodstvo. Po kratki slabi fazi so se borbeno vrnili in tako se je polčas končal precej izenačeno – 41:35.

V tretji četrtini je nasprotnik povišal pritisk. Do konca tekme so Koševci imeli šanzo do zmage in zaostajali le za devet točk. Posebno Niklas Michel je v tej situaciji blestel z zadetki iz daljine. Na koncu je ekipi manjkala le še odločilna izkušenost in uigranost. Povišale so se napake in pri skoku za žogo je nasprotnik pokazal fizično premoč. Tako se je končni rezultat glasil 87:69 za Mattersburg Rocks.