05
Okt 24

2ZL: V prvi domači tekmi ostali brez zmage

V soboto, 5. 10., se je v celovški športni dvorani Šentpeter odvijala prva domača tekma članske ekipe KOŠ Celovec v sezoni 2024/25. Nasprotniki so tokrat bili Mustangi iz Mistelbacha.

Od prvih trenutkov se je na terenu odvijala zelo borbena tekma. Ob začetku tekme so gostje iz Mistelbacha bolje zadevali in tako hitro prevzeli vodstvo, vendar so tudi igralci KOŠa kmalu našli v tekmo in se z dobro kolektivno igro zopet približali. Z dvema uspešnima metama iz daljave Niklasa Michela je KOŠ ob začetku druge četrtine lahko prevzel vodstvo, ki ga je tudi nekaj časa uspešno držal. Razvila se je izenačena tekma, ob pavzi pa je semafor kazal 7 točk prednosti za goste – 42:49.

V drugem delu tekme so se pri domačinih vrstile napake, ki jih je nasprotnik takoj izkoristil in si tako zgradil jasno prednost, po 27 minutah so Mustangi imeli že prednost 20 točk. V končnem delu so Celovčani še enkrat zbrali koncentracijo in pokazali več energije, vendar so gostje iz Nižje Avstrije pokazali, da so danes močnejša ekipa in niso dopustili približanja domačinov. Ob koncu so tudi mlajši igralci KOŠa lahko pokazali svoje znanje. Končni rezultat se je glasil 65:97 za ekipo Mistelbach Mustangs.