nov 18

ZL2: Poraz proti Innsbrucku

Okrnjena ekipa članic je podlegla TI Eaglesom v Innsbrucku.

TI Eagles : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  68:52 (22:14, 48:22, 63:40)

Brez ključnih igralk Susanne Rauter in Jenniferje Maier ter brez glavnega trenerja Dragana Sliškovića (članska tekma v Mistelbachu), se je v soboto 8, kljub temu skrajno motiviranih, igralk z co-trenerjem Marcellom Smolejom odpravilo na dolgo pot v Innsbruck. Z od peturne vožnje težkimi nogami so KOŠevke zaspale prvi polčas. Gostiteljice so štartale kot strel iz topa in imele zelo dober izkupiček metov. Skupaj z manjkajočim zapiranjem pod košem, slabo obrambo in smolo pri metu na strani Celovčank je to ob polčasu privodilo do rezultata 48:22 za Tirolčanke.

Da dolga pot ne bi bila zamanj so naše članice v drugi polovici pokazale česar so sposobne. Čeprav žoga vnaprej dostikrat ni našla v obroč so KOŠevke z dobrim delom na skoku in hitrimi polaganji skrajšale naskok nasprotnic. V zadnji četrtini so, kot že več krat, prižgale turbo in gostiteljicam pustile samo več pet točk. Več kot olepšanje rezultata pa ni bilo več možno. Z jasno zmago Tirolčank, 68:52, so se naša dekleta morala napotiti domov poražene. Jasni cilj pa je revanša v povratnem krogu, takrat pa, upajmo da, s popolno ekipo.

Patricia Struhar, kapetanka: Na žalost smo izgubile tekmo v prvem polčasu. Dolga pot in utrujene noge, ampak tudi slaba obramba so nas spravile ob zmago. Havala Marcellu Smoleju, ki nas je spremljal na dolgem potovanju in prevzel vlogo trenerja.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice
ÖMS-MU16: Zmaga proti “starim” znancem