11
dec 18

ZL2: Članice zapravile senzacijo

V soboto 8.12.2018 je doslej neporažen favorit UBI Graz gostoval pri KOŠu v Celovcu. Celovčanke pa niso presenetile le publiko, ampak tudi nasprotnice. V drugem polčasu pa so senzacijo na žalost dale iz rok.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : UBI Graz  51:75 (14:20, 32:35, 43:57)

Zbrano in brez napak se je začela tekma. Celovčanke so imele dober štart v tekmo, zaostaviti jih je bilo možno le s favli. Vendar so v obrambi Štajerkam dopustile preveč skokov. V drugi četrtini so se KOŠevke razigrale. Hitri prodori, bliskovit prenos žoge in dobra obramba, pred vsem na skoku, so privodili do samo treh točk zaostanka ob polčasu (32:35).

Potem pa je prišla druga plovica. Celovčanke so bile kot izmenjene in to ne v pozitivnem smislu. Manjkajoče skoke, slabo obrambo in slab izkupiček metov so nasprotnice hladnokrvno izkoristile. Predvsem v obrambi so KOŠevke bile vedno tik prepozne in tako so pokasirale številne zadetke Štajerk. S slabo igro v drugi polovici so naše članice zpravile šanso zmage proti najmočnejši ekipi lige, ki bi bila majhna senzacija. Končni rezultat 51:75 za UBI Graz.

Patricia Struhar, kapetanka: Prva polovica je bila dobra, čeprav smo delale napake sta nas dobra obramba in hitri napad držala v tekmi. V drugi polovici pa smo, predvsem v obrambi, izgubile rdečo nit. V naslednji tekmi moramo igrati konstantno preko 40 minut, ne le 20 minut.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice
3X3 turnir v Špitalu