24
jan 19

ZL2: Članice spet zmagovite

V ponedeljek pozno zvečer (20:00) se je pričela tekma Gratkorn proti KOŠ v drugi zvezni ligi žensk. Po domači zmagi proti Mattersburgu so Celovčanke proti Gratkornu hotele ponovno pokazati njihovo znanje.

ATUS Gratkorn : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  65:71 (14:24, 34:41, 48:53)

Temu ustrezno so naše članice pričele kot strel iz topa in z obrambo preko celega igrišča spravile nasprotnice pod pritisk ter hitro povedle na 10:0. Zaradi hitre tekme pa so se vtihotapile napake in spodrsljaji v KOŠevi obrambi. Štajerke pa so naša dekleta lahko ustavljale samo s favli. Tako so slovenske košarkarice bile skupno 35 krat na liniji za proste mete, 16 krat samo v zadnji četrtini. Ko so našim dekletom v zadnjih minutah zančenjali poginjati živci so igralke ATUSa hladnokrvno izkoristile nezbranost naših igralk in tri minute pred koncem prvič šle v vodstvo. Z močno voljo do zmage, visokim izkupičkom prostih metov in eno trojko pa so Celovčanke v zadnjem hipu zmago le še spravile na suh (71:65)

Patricia Struhar, kaptanka: Tekma med genijem in blaznostjo. Na eni strani smo igrale odlično košarko in vse spretno udejanjile, na drugi strani pa smo naredile veliko nepotrebnih napak. Konec koncev smo zaslužene in srečne zmagovalke.

objavljeno v: 2. Zvezna liga članice novice
2. ZL: Comeback po seriji porazov