17
maj 18

WU19 – Poraz in 3. mesto

V torek so dekleta WU19 v zadnji tekmi sezone v gosteh nastopile proti ekipi BBC Wolfsberg. Na žalost pa jim zmaga, in s tem drugo mesto, ni bila privoščena.

BBC Wolfsberg : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  80:54 (15:13, 33:30, 51:40)

Čeprav so naša dekleta tekmo pričela odlično, ob koncu niso imele možnosti, da bi jo odločile zase. Prvi dve četrtini sta bili povsem po okusu trenrke Susanne Rauter. KOŠevkam so uspele odlične poteze, hitri prodori in lepi meti.  Tako so Celovčanke do polačasa lahko držale korak in šle v kabino z le tremi točkami zaostanka (33:30).

Tik po pavzi pa je prišel preobrat. Zeleno-bele so morale odslej izhajati brez ključnih igralk Lejeh Breschan in Lene Weißenbrunner, ki sta obe zaradi petih osebnih napak morale zapustiti igrišče. Ostala ekipa pa je tako imela probleme pred vsem v obrambi in tudi v napadu ni več funkcijoniralo. V tretji četrtini je zaostanek bil še pregleden, gostiteljice iz Labodske doline so šle v zadnjo četrtino z +11imi točkai. Ob koncu pa je Celovčankam zaradi manjkajoče rotacije zmanjkalo sape in igralke BBCja so jih v zadnji četrtini nadigrale z 29:14, kar je za naša dekleta pomenilo poraz z rezultatom 80:54 in tretje mesto v prvenstvu.

Alina Seher, kapetanka: Škoda, da smo tekmo in s tem drugo mesto v prvenstvu dale iz rok. Bila je razburljiva sezona. Sedaj se veselimo zaslužene pavze do KOŠ-campa, in kot vedno je po sezoni tudi pred sezono.

objavljeno v: dekleta novice pod19
DRL: Članice se poslavljajo s porazom