24
maj 17

Trim/Hobby: Brezhibna sezona

Ko se je „Trim“ ekipa v torek odpravila na zadnjo tekmo v Beljak so že vedeli, da so prvaki. Vendar to ambicioznim amaterjem ni bilo dovolj…

ABC Villach : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  61:63 (14:18, 30:28, 47:46)

Čeprav so si že predčasno zagotovili naslov prvaka so KOŠevi rekreativci hoteli več. Namreč odigrati tako imenovano „perfect season“ – se pravi, brez poraza. Da ne bo enostavno je bilo od vsega začetka jasno, tudi Beljačani, prvaki lanske sezone, so nujno hoteli zmago. Tako je na strani gostiteljev od prve do zadnje minute stal na igrišču internationalno izkušeni, nekdanji NBA Draft (2002) igralec Markus Carr. Najprej so povedli Beljačani vendar so KOŠevci z devetimi točkami brez premora hitro prevzeli vodstvo in ga obdržali do konca prve četrtine 14:18.

Na začetku druge četrtine so Beljačani odigrali 7:0 in prevzeli vodstvo, vendar so jim KOŠevci ostali za petami. Kljub temu so gostitelji šli v pavzo z majhnim naskokom 30:28. Tudi v drugi polovici je ostalo napeto. Vedno spet je menjalo vodstvo med ekipama, do konca tekme celih 12 krat – dodatno je rezultat bil 6 krat izenačen. Po tridesetih minutah so Beljačani imeli nos spredaj za eno točko 47:46.

Vse ali nič! V zadnjih minutah so KOŠevic še enkrat mobilizirali vse moči. Alexander Smolej in Andrej Golob sta poskusila met iz distance in bila uspešna. Pet minut pred koncem so slovenski košarkaji vodili s petimi točkami naskoka. Še pa se Beljačani niso vdali. Minuto pred koncem 56:59. Sledile so napete sekunde. KOŠevci so zgrešili dva od štirih prostih metov, Beljak je zadel za dve točki 58:61. S prodorom do koša je Stefan Hribar zvišal na 58:63 kar je pomenilo „two score game“  za Beljačane (več kot tri točke razlike, izenačenje ni možno z eno akcijo), katerega preostali čas na uri ni več dovolil. Beljačan Stellato je še zadnjič poskusil iz distance in bil uspešen, končni rezultat pa se je glasil 61:63 za „Trim/Hobby“ KOŠ Celovec! Neporaženi prvak!

Marcell Smolej, trener KOŠ Trim: V Beljak smo šli že kot prvaki, vendar je bil naš cilj da odigramo „perfect season“. Od začetka smo opazili da tudi Beljakčani želijo zmago, saj je Markus Carr igral celotnih 40 minut. Vendar je naša obramba in odlična timska igra bial učinkovita. Sicer je bilo tesno ampak dosegli smo naš cilj: Neporaženi prvaki!

objavljeno v: člani novice trim
ÖMS: MU14 zasedla 5. mesto