08
nov 18

#recap: Zmaga in poraz za začetek sezone

Za začetek sezone 2018/19 si je ekipa pod 12 na tujem zagotovila povsem neogroženo zmago proti WSG Radenthein. Mlada ekipa pod 14 pa je medtem, tudi na tujem, utrpela dokaj jasen poraz sršenom iz Beljaka.

XU12 – WSG Radenthein : KOŠ Posojilnica Bank Celovec 14:53 (0:18, 5:28, 9:43)

Sezonske priprave so se začele že pred dvema mesecoma in igralci so že komaj čakali na prvo tekmo. To se je videlo od vsega začetka. Že v prvi četrtini so naši mladi pokazali, da so jasno bolša ekipa. Na koncu četrtine se je glasil rezultat 0:18 za KOŠevce. Nato je dobil vsak priložnost, da nabere nekaj minut na prvi tekmi sezone. Zmaga pa do konca ni bila ogrožena in tako je ekipa pod 12 slavila prvo zmago na prvi tekmi.

Andi Smrtnik, trener: Vsak je danes odlično odigral in videlo se je, da fantje zelo pridno trenirajo in da imamo zelo kvalitetno ekipo. Čestitam vsakemu za dobro tekmo. Tako naprej!

MU14 – ASKÖ Hornets Villach : KOŠ Posojilnica Bank Celovec 53:35 (16:15, 28:22, 43:23)

Tudi mlada ekipa pod 14 (lansko leto še skoraj vsi v ekipi pod 12) so se odpravili na tuje, namreč v Beljak. Skrajno motivirani so pričeli tekmo in v prvi četrtini držali korak z sršeni iz Beljaka. Tudi v drugi četrtini so naskok gostiteljev lahko držali v meri in šli v pavzi z šestimi točkami zaostanka. Po menjavi strani pa se je KOŠevcem popolnoma odtrgalo. V celi četrtini so lahko naredili le eno točko. Predčasno je zaradi petih osebnih napak moral zapustiti igrišče tudi kapetan Julian Seher. V zadnji četrtini so Celovčani še enkrat zbrali moči in se zoperstavili močnemu nasprotniku. Če tudi so zadnjo četrtino lahko odločili za se (10:12) je zmaga na žalost že zdavnaj bila izven dosega. Končni rezultat se je glasil 53:35

Marcell Smolej, trener: Na žalost smo po trdi borbeni tekmi jazsno zgubili. Naša zelo mlada ekipa pod 14 ekipa ima letos težko leto pred seboj. Držimo jim pesti in veliko motivacije!

objavljeno v: fantje mešano novice pod12 pod14