11
jan 19

#recap: Z zmago in porazom v novo leto

Po božičnem odmoru sta ekipi MU16 in XU12 ta teden pričeli košarkarsko leto 2019. Fantje pod 16 so več kot jasno premagali mestenga sotekmeca Wörthersee Pirate, mešana ekipa pod 12 pa je v okrnjeni postavi podlegla favoritu iz trga.

MU16 – Wörthersee Piraten : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  50:93 (9:29, 31:46, 39:73)

Že po prvih minutah je bilo jasno kdo bo zapustil skupno dvorano kot zmagovalec. Celoten kader KOŠa se je naigral proti sotekmecu, ki pa se je na trenutke dobro upiral in ob polčasu lahko nekoliko skrajšal naskok slovenskih košarkarjev (31:46). Po menjavi strani pa so KOŠevci pokazali, da so jasno boljša ekipa in zmago brez težav spravili na suhe. Končni rezultat se je glasil 50:93

Ivo Berchtold, igralec: Žačetka smo igrali zelo dobro, v drugi četrtini pa smo naredili nekaj napak. Kljub temu smo bili jasno boljša ekipa in zasluženo zmagali. Zdaj fokus leži na ÖMS tekmi proti Traiskirchnu v nedeljo.

XU12 – KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Sparkasse Feldkirchen  26:58 (5:11, 14:32, 20:46)

Ekipa XU12 je tokrat morala nastopiti brez dveh ključnih igralcev. Kljub izenačenem začetku tekme je nasprotnik iz Trga lahko hitro povedel in ob polčasu vodil že z 14:32. Tekmo ekipe iz Trga sta vodila predvsem dva igralca, katere KOŠevci niso mogli ustaviti. Tako je favorit iz sosednega okraja pobegnil na čez 20 točk naskoka in tekmo jasno odločil za se.

Andi Smrtnik, trener: Sicer sta manjkala Stefan in Edis, lahko pa bi irgali bolje. Po počitnicah nam še manjkajo treningi in igralci iz globokega kadra se deloma ne upajo dovolj. Predvsem v obrambi smo tokrat popolnoma odpovedali. Prepričan sem, da smo imeli samo slab dan in, da naslednjič, ko smo kompletni, lahko premagamo ekipo iz Trga.

objavljeno v: fantje mešano novice pod12 pod16
2. ZL: Poraz proti vodilnemu na lestvici