06
mar 20

#recap: Tesno in jasno

Ta teden sta nastopili ekipi MU14 in XU12, obe na tujem. Medtem, ko je ekipa MU14 s tesnim rezultatom slavila šesto zmago iz desetih tekem je ekipa XU12 tudi po osmi tekmi neporažena.

MU14 – ASKÖ Hornets Villach : KOŠ Celovec  74:76 (23:16, 32:31, 44:60)

Ob začetku tekme so telesno dosti močnejši Beljačani popolnoma presenetili našo U14 selekcijo. Vendar že v drugi četrtini so naši mladi upi pokazali, da so iz pravega testa. V tretji četrtini so KOŠevci vse to nadgradili in vodili že za 16 točk. Ob koncu pa so Celovčani zmagali s samo dvema točkama razlike, ker je eden stebrov ekipe Dariyan Wein s petimi osebnimi napakami moral predčasno od igrišča. Končni rezultat se je glasil 74:76 za KOŠ Celovec.

Stefan Hribar, trener in športni vodja: Ob koncu je brez Dariyana Wein postalo še tesno. Bila pa je odlična tekma, predvsem tudi od Jone Hribarja in Juliana Seherja, ki sta po želji polnila koš nasprotnika. Čestitam celi ekipi. Samo tako naprej!

XU12 – BBC Spittal Lakers* : KOŠ Celovec  40:69 (12:16, 23:29, 30:53)

Osma tekma, osma zmaga – se je glasilo pri naši ekipi XU12, ki je na tujem, po dokaj nervozni prvi četrtini, suvereno premagala sovrstnike iz Spittala. Potem ko je do polčasa bilo še vse odprto so KOŠevci v tretji četrtini vzeli vajeti v roke in se oddaljili na +17 točk. Blestela sta tokrat Edis Murić & Jaron Jabornig, ki sta dan pred ekmo in na dnevu tekme praznovala rojstni dan in si sama podarila zmago. Končni rezultat 40:69 za KOŠ Celovec.

objavljeno v: fantje mešano novice pod12 pod14
Play-Down: Nepričakovano napeta tekma