KOŠ Celovec Basketball
26
okt 20

#recap: Štiri zmage, en poraz

Ta teden so pri naraščaju bile na sporedu štiri tekme in tudi članska ekipa koroške lige je odigrala tekmo.

XU12 – Wörthersee Piraten : KOŠ Celovec 66:25 (15:12, 35:16, 18:32)

Po uspešni prvi tekmi so naše pionirje čakali v drugi tekmi prvenstva celovški Pirati. Po izenačeni in „zaspani“ prvi četrtini (12:15) je ekipa v ostalih 3 četrtinah z borbeno obrambo dopustila le 13 nasprotnikovih točk. Ob koncu so mladi KOŠevci slavili neogroženo zmago s končnim rezultatom 25:66.

Rafael Mistelbauer, trener: Proti Piratom so se fantje dokazali predvsem v obrambi in tako prejeli samo malo točk od nasprotnika, kar me zelo veseli. V napadu smo občasno zmedeni in pri zaključkjih pogosto manjka zadnja volja. Čestitam mladi ekipi k zmagi, vemo da nas čaka še veliko dela.

DL – KOŠ Celovec : BBC Spittal Lakers 88:46 (18:10, 41:34, 69:41)

Člani KOŠa so v koroški ligi tudi drugo domačo tekmo jasno zmagali, tokrat proti moštvu iz Špitala. Po začetnem vodstvu 18:10 so se gostje opomogli in spet točkovno približali. Moštvo iz Špitala, ki se je pripeljalo s šestimi igralci, je vso tekmo igralo consko obrambo, proti kateri so domačini le sčasoma našli pravilne odgovore. Nesporazume v obrambi so KOŠevci v drugi polovici nekoliko rešili, tako da so gostom z močnim pritiskom v svoji polovici igrišča po vrsti preprečili napade in jasno zvišali vodstvo in zaključili z jasno zmago 88:46. Na novo sestavljena skupina članov je v svoji tretji tekmi že kazala več rutine, taktični napredki v napadu in skupinsko oziranje v obrambi bojo v bolj kočljivih tekmah čedalje več potrebni.

MU16 – Villach Hornets : KOŠ Celovec 64:33 (6:21, 44:9, 52:19)

Ta teden so naši pod16 igralci naleteli na zelo močno ekipo iz Beljaka. Telesno zelo močna ekipa, katera igra tudi na Avstrijski ravni ÖMS, je izvajala od začetka močen pritisk na vsakega igralca. Po prvem šoku smo se malo ujeli in nato še odigrali solidno igro, vendar zaostanka iz prve četrtine ni bilo več mozno izboljšati.

MU19 – KOŠ Celovec : Wörthersee Piraten 1 99:50 (30:12, 56:31, 88:43)

Fantje MU19 ekipe so ponovno pokazali zakaj so najboljši na Koroškem. Igro so odigrali z lahkoto in Pirate premagali z 99:50. Tudi mlajši igralci so zbirali izkušnje tako, da so lahko vsi točkovali.

Samuel Seher, kapetan: Zmaga je vedno lepa, posebno lepo pa je, če zamagamo proti Piratom. Ponosen sem na ekipo, saj smo igrali dobro v napadu in v obrambi.

MU14 – BBC Wolfsberg : KOŠ Celovec 28:121 (5:26, 11:67, 21:97)

Neverjetno dominanten nastop danes naših pionirjev proti starejši ekipi iz Wolfsberga, ki igra izven konkurence. Starši naših KOŠevcev, ki so bili množično zastopani med gledalci so tokrat zelo uživali dinamično, ekipno odlično odigrano hitro tekmo.

Stefan Hribar, trener: Tako naprej fantje!

objavljeno v: člani fantje Koroška liga mešano Neuigkeiten pod12 pod14 pod16 pod19