01
dec 19

#recap: Štiri od štirih

Potem ko so KOŠevi mladi talenti pretekli teden osvojili dve zmagi v dveh tekmah so ta teden povišali na štiri zmage iz štirih tekem.

MU19 – WSG Radenthein : KOŠ Celovec  60:71 (13:16, 26:30, 44:53)

Kot prvi so se ta teden odpravili fantje pod 19 v Radenthein. V prvi četrtini KOŠevci niso prav našli v tekmo in po desetih minutah so zaostajali za tri točke. V drugi četrtini so se fantje okili najboljšega strelca Adriana Babića opomogli in prevzeli vodstvo. Po pavzi so prižgali turbo in se oddaljili na 9 in do konca tekme na 11 točk. Končni rezultat se je glasil 60:71 za KOŠ Celovec.

MU16 – WSG Radenthein : KOŠ Celovec  52:64 (11:14, 18:31, 34:54)

Le dan kasneje se je tudi ekipa MU16 odpravila v Radenthein. Tukaj pa je od vsega začetrka bilo jasno, kdo bo šel iz igrišča kot zmagovalec. Ko so Celovčani v tretji četrtini vodili z dvajsetimi točkami naskoka je trener Marcell Smolej dal priložnost tudi mlajšimi igralci, ki so se dobro odrezali. Končni rezultat pa se je glasil 52:64.

Marcell Smolej, trener: Solidna igra naše ekipe. Veseli me, da lahko dam tudi mlajšim igralcem priložnost, da se dokažejo in kljub temu zmagujemo.

XU12 – KOŠ Celovec : BBC Wolfsberg  82:16 (25:2, 38:8, 60:12)

V četrtek pa je ekipa XU12 nastopila doma proti BBC Wolfsberg in zopet pokazala, da razen Beljaka letos nimajo enakopravnega nasprotnika. Mladi KOŠevci so od vsega začetka dominirali tekmo. Do konca srečanja so se vsi KOŠevci lahko zabeležili na seznam strelcev in prepričljivo zmagali s končnim rezultatom 82:16

Andi Smrtnik, trener: Veseli me, da vsak igralec zelo dobro in intenzivno trenira. Zato je opazljivo, da se ekipa zelo dobro razvija. Čestitam!

MU16 – BBC Spittal Lakers : KOŠ Celovec  37:104 (5:25, 20:45, 33:71)

V soboto se je na teren še enkrat podala MU16. Tokrat se je na tujem soočala z ekišp BBC Spittal Lakers, katera igra izven konkurenze. Od vsega začetka so KOŠevci pokazali, da nasprotnik nima možnosti do zmage. Po dvajsetih minutah je tekma v bistvu bila odločena. KOŠevci pa so seveda odigrali do konca, se vsi vnesli v senznam strelcev in zasluženo zmagali.

Marcell Smolej, trener: Tokrat smo pokazali da znamo igrati tudi kot ekipa. Čeprav je bil nasprotnik deloma telesno močan, smo z hitro igro in dobro kvoto metov pokazali kako se igra košarko.

objavljeno v: fantje mešano novice pod12 pod16 pod19
2DSL: Grenak poraz