23
nov 18

#recap: Poraz WU19 in zmaga MU14

Že preteklo nedeljo, pred člansko tekmo proti Deutsch-Wagramu, so se dekleta U19 pomerila z sotekmecem WSG Radenthein in na žalost jasno podlegla. Včeraj pa je ekipa MU14 na domačih tleh v Mladinskem domu dosegla gladkih 100 točk in slavila zmago proti SGS Lakesom.

WU19 – KOŠ Posojilnica Bank Celovec : WSG Radenthein  46:86 (10:15, 22:35, 37:56)

V prvi četrtini so naša dekleta bila še pri močeh in so lahko držala korak z gostom. S številnimi lepimi potezami so naskok nasprotnic lahko držale pri petih točkah. Od druge četrtine naprej pa so dekleta WSG Radenthein začela povečati razliko v rezultatu, kar je vznemirilo KOŠevke. Tudi nagovor trenerja v pavzi ni pomagal. Kupičile so se slabe podaje in napake pri skokih. Po tretji četrtini je semafor kazal že 37:56. Ko je ob koncu tudi kondicija poginila so dekleta Radentheina na žalost lahko z lahkoto odnesle zmago domov.

Rafael Miselbauer, trener: Jasen poraz iz katerega se lahko marsi kaj naučimo. Prav to bomo storili in pri naslednjih treningih delali na naših šibkostih. Naša ekipa je še mlada, sezona pa tudi!

MU14 – KOŠ Posojilica Bank Celovec – SGS Spittal Lakers  100:27 (31:2, 56:6, 89:15)

Medtem pa je ekipa MU14 na drugi tekmi sezone zabeležila prvo prepričljivo zmago. Prav od začetka je bilo jasno, da bo tekma potekala enostransko. Po zelo zbranih začetnih minutah je prva peterka okoli kapetana Juliana Seherja hitro in nedvomno prevzela vodstvo z 31:2. Šele tik pred koncem prve četrtine so domačini dopustili prvi koš gostov iz Špitala. V nadaljnjem poteku tekme so vsi igralci dobili svoje minute na praketu. Z odličnim nastopom pred domačo publiko so pokazali osebni napredek in zbrali nove izkušnje. Do konca srečanja KOŠevci niso popustili in so brez težav spravili pod streho prvo zmago tekočega prvenstva. Bleščeči končni rezultat se je glasil 100:27!

Rafael Mistelbauer, co-trener: Ekipa je pokazala, da ima potencial in odigrala odlično tekmo. Poudariti moram, da je timsko delo pripeljalo do jasnega uspeha. Tekma je bila pomembna in dobra priprava na močnejše nasprotnike. Čestitam celotni ekipi in se veselim prihodnjih izzivov.

objavljeno v: dekleta fantje novice pod14 pod19
2. ZL: Poraz v Mistelbachu