KOŠ Celovec Basketball
17
jan 20

#recap: Naraščaj zmagovalen, članice podlegle

V poteklem tednu je KOŠev naraščaj nastopil na treh tekmah in osvojil tri zmage. Dostavek od pretekle nedelje pa je manj razveseljiv. Članice so na tujem namreč jasno podlegle Krki.

EL – ŽKK Krka : KOŠ Celovec  74:36 (23:6, 41:15, 57:24)

Že preteklo nedeljo so članice v Extra Ligi na tujem nastopile proti Krki, vendar v tej tekmi nič ni šlo po načrtu. Neštete slabe podaje in izgubljene žoge so privodile k hitrimi in uspešnimi proti napadi nasprotnic. Tako so Krkašice bile vedno korak hitrejše in zasluženo zmagale s končnim rezultatom 74:36.

Alina Seher, igralka: Čez božič smo enostavno pre redko trenirale. Takšnega visokega poraza nismo pričakovale. Zdaj moramo spe najti svoj ritem.

MU14 – WSG Radenthein Garnets : KOŠ Celovec  14:99 (0:32, 6:53, 12:69)

Povsem drugače je v Radentheinu odigrala ekipa MU14. Od vsega začetka so KOŠevci diktirali tempo in v prvi četrtini nasprotnika niso enkrat pustili do koša. Po štiridesetih minutah pa je semafor kazal neverjetni rezultat 14:99 in Celovčani so se kot jasni zmagovalec odpravili na pot domov.

XU12 – KOŠ Celovec : Wörthersee Piraten  69:30 (14:3, 30:12, 45:20)

Tudi mešana ekipa pod 12 je proti fizično dosti močnejšim Piratom pokazala hitrost in tehnično prednost. Mladi KOŠevci so izvrstno izkoristili priložnost in zelo jasno premagali sotekmeca iz iste dvorane. Končni rezultat se je glasil 69:30

MU19 – KOŠ Celovec : BBC Spittal Lakers  95:61 (21:17, 50:35, 74:49)

Teden so v domači dvorani zaključili fantje pod 19. Potem, ko so nasprotniki iz Spittala v prvi četrtini še držali korak, so Celovčani od druge četrtine naprej jasno pokazali kdo je gospodar v dvorani. Ob pavzi je semafor kazal že jasno prednost 50:35. KOŠevci pa zmage niso dali več iz rok in porazili Lakerse s končnim rezultatom 95:61.

Tudi konec tedna ne bo treba prestati brez košarke. Jutri se bo v Beljaku cel dan odvijal turnir XU10/WU14, v soboto popoldne se bodo člani v gosteh v Dornbirnu borili za še možni vstop v play-off, v nedeljo pa se bodo članice zopet poskusile v Extra-Ligi, tokrat na tujem proti Pomurju.

objavljeno v: članice ExtraLiga fantje mešano novice pod12 pod14 pod19
2ZL: Manjkalo je le malo