KOŠ Celovec Basketball
17
okt 20

#recap: Naraščaj zmagovalen, člani deželne lige podlegli

V poteklem tednu je KOŠev naraščaj nastopil na štirih tekmah in osvojil štiri zmage. Člani deželne lige so izven izgubili proti SPF Feldkirchen.

U14 Spittal Lakers : KOŠ Celovec 49:106 (43:83)

Od začetka do konca so naši pionirji prevladali nasprotnika iz Spitala, ki nastopa v prvenstvu izven konkurence in s tremi starejšimi igralci.

U19 WSG Radenthein Garnets : KOŠ Celovec 52:70 (11:21, 26:39, 61:37)

Fantje U19 ekipe so v Radentheinu pokazali kako se igra košarko. Začeli so zelo močno in s hitrimi zadetki in ukradenimi žogami bili uspešni. Igralci so celo tekmo delovali kot ekipa, in tudi mlajši so lahko zbirali izkušnje. V glavnem so kazali, da se trening splača.

Samuel Seher, kapetan :Zelo sem ponosen na ekipo, ker smo igrali lepo košarko in kazali da smo močnejša ekipa.

U14 KOŠ Celovec : Wörthersee Piraten 81:36 (61:24)

Proti telesno močnejšimi Pirati je tokrat naša pod 14 let mlada ekipa povsem nadigrala nasprotnika. Prav vsi igralci so dobili dosti priložnosti dokazovanja.

Stefan Hribar, trener: Bravo fantje. Tako naprej!

XU12: BBC Wolfsberg : KOŠ Celovec 53:58 ( 6:19, 19:32, 35:46 )

Za fantje in dekleta XU12 se je pričela letošnja sezona s tekmo proti ekipi BBC iz Wolfsberga. Mladi koševci so zelo dobro našli v igro, po prvi četrtini je semafor kazal 06:19. Prav vsi košarkaški so dobili priložnost dokazati sposobnosti in potencial. V drugi  polovici tekme je ekipi zmanjkalo sape in koncentracije. Vseeno gre prva tekma, s končnim rezultatom 53:58, zasluženo na račun naše mlade ekipe.

Rafael Mistelbauer, trener: Posebna tekma, vsaj je bila to za nekaj igralce prav prva prvenstvena igra. Naprej tako, že v ponedeljek nas čaka naslednji nasprotnik.

DL: SPF Feldkirchen : KOŠ Celovec 61:47 (23:9, 34:20, 53:29)

Prvo tekmo izven so koševci odigrali s precej zmanjšanim kadrom. Začetek tekme v Trgu se je izkazal kot izjemno tog za obe ekipi, iskra kot v prejšnji domači tekmi ni vžgala.

Člani so z negotovostjo v obrambi v prvih minutah zbirali prekrške in v prvi četrtini zaostali s štirinajstimi točkami. Sčasoma so gostje sicer pridobili korajže, taktike v napadu pa očevidno niso bile še uigrane, tako da je konec koncev manjkalo le 14 pik na domačine, ki so redno zadeli. Trdo zapiranje in polni kader bosta za povratno tekmo doma odločna.

objavljeno v: člani fantje Koroška liga mešano Neuigkeiten novice pod12 pod14 pod19
2ZL: Jasna zmaga proti Lionsom