KOŠ Celovec Basketball
21
feb 20

#recap: Jasni zmagi za MU16 in MU19

Ta teden sta ekipi MU16 in MU19, ena na tujem druga doma, osvojili dve jasni zmagi.

MU16 – WSG Radenthein : KOŠ Celovec  71:105 (18:26, 35:49, 75:53)

V torek zvečer je na tujem v Radentheinu odigrala ekipa MU16, ki od vsega začetka ni dopustila dvoma o favoritu. Že ob polčasu je naskok bil +14 točk (35:49). Cela ekipa je odigrala z veseljem in se z naslednjo zmago nahaja na prvem mestu lestvice. Prehitijo jih v bistvu lahko samo še Pirati, ki so z dvema tekmama manj še brez poraza – medtem, ko so KOŠevci dva krat podlegli prav proti njim.

MU19 – KOŠ Celovec: Wörthersee Piraten  94:71 (18:17, 37:30, 65:37)

Proti imenovanemu mestnemu sotekmecu so v četrtek na domačih tleh nastopili fantje pod19. Po začetka izenačeni tekmi (18:17, 37:30) so KOŠevci v drugi polovici prižgali turbo in z močno timsko igro v tretji četrtini oddrveli na +28 točk (65:37). Tako gusarjem tudi z močno zadnjo četrtino ni več uspelo ujeti slovenske košrakraje, ki so zasluženo zmagali s končnim rezultatom 94:71

Stefan Hribar, športni vodja: Naraščaj letos spet igra odlično sezono. Bližamo se času playoffa in KOŠeve ekipe so se doslej dobro odrezale. Ekipi MU16 in MU19 sta trenutno prvi na lestvici, MU14 in XU12 tretji. Milsim, da smo lahko zelo ponosni.

objavljeno v: fantje novice pod16 pod19
Play-Down: Prva zmaga