19
jan 19

#recap: Dve zmagi za MU14

Ta teden so KOŠevci pod 14 nastopili proti dvema ekipama, ki igrata izven konkurence in dvakrat lahko slavili zmago.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : WSG Radenthein  76:66 (17:13, 33:28, 54:48)

Tekma proti gostom iz Radentheina je v prvi polovici potekala dokaj izenačeno. Čeprav so KOŠevci skoraj vedno imeli nos spredaj so ob polčasu vodili le s petimi točkami naskoka. V drugi polovici pa se je celotna ekipa lahko nekoliko bolje razigrala. Predvsem trio Seher Julian (29 točk) ter brata Mazaris Phillipos (22 točk) in Loukas (14 točk) je KOŠevcem prinesel zasluženo zmago z rezultatom 76:66.

SGS Spittal Lakers : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  25:66 (15:22, 19:38, 19:58)

Povsem jasno je potekla tekma na tujem proti SGS Spittal Lakersom. Od prve minute naprej so KOŠevci okoli top-strelca kapetana Juliana Seherja (21 točk) prevzeli vodstvo. Celotna ekipa je igrala zelo homogeno tako, da se je šest od devetih igralcev lahko zapisalo v listo strelcev, štirje celo dvomestno. Že ob polčasu so slovenski košarkarji vodili z 19:38. V tretji četrtini nasprotnik sploh ni prišel do koša in je 10 minut ostal brez točk. Z neulovljivim naskokom so KOŠevci v zadnjih minutah rezultat povišali na končno stanje 25:66 in zasluženo zmagali.

Matjo Ogris, igralec: Dve zelo lepi tekmi. Predvsem proti Lakesom smo odigrali lepe in hitre napade in enostavno točkovali.

objavljeno v: fantje novice pod14
2. ZL: Polom v Dornbirnu