20
dec 19

#recap: Dve zmagi proti Wolfsbergu

Pretklo nedeljo in ta četrtek je KOŠev naraščaj odigral zadnji tekmi pred božično pavzo. Tokrat so dekleta (na tujem) in fantje (doma) nastopili proti BBCju Wolfsberg in osvojili dve zmagi.

WU19 – BBC Wolfsberg : KOŠ Celovec  47:57 (25:35)

Tekma ekipe WU19 v nedeljo 15.12.2019 je za mlade KOŠevke potekla zelo uspešno. Preko celotnih 40ih minut so dominirale tekmo in z lahkoto točkovale. Dekleta so odigrala harmonično kot ekipa in tako lahko prikazala številne lepe akcije. Tudi v obrambi je KOŠ tokrat bil očividno boljša ekipa. Edino na skoku se mlade celovčanke niso znale pokazati od najboljše strani. Kljub temu so vodstvo desetih točk lahko spravile čez čas in tako zasluženo zmagale s končnim rezultatom 47:57.

Alina Seher, kapetanka: Zelo sem ponosna na dosežek ekipe. Kot vedno je zmaga nekaj lepega, vendar se ne bomo spočivale na naših uspehih. Privoščile si bomo kratko božično pavzo, potem pa se bomo pret posvetile treningu.

MU14 – KOŠ Celovec : BBC Wolfsberg  86:26 (51:12)

V četrtek pa je naša ekipa MU14 doma odigrala izjemno tekmo. Že v prvi četrtini so mladi KOŠevci jasno prevzeli vodstvo (29:6). Vis igralci so se tokrat izkazali v obrambi in nasprotniku dopustili samo 26 točk. Tako pa so KOŠevci lahko hitro menjali v protinapad in točkovali. S tem pa so celovčani dominirali starejše nasprotnike celotno tekmo in prepričljivo zmagali s končnim rezultatom 86:26.

Andi Smrtnik, trener: Izjemna tekma. Čestitam ekipi za zelo dobro obrambo in želim vsem lepe božične praznike in srečno novo leto. Res smo si zaslužili malo odmora.

objavljeno v: dekleta fantje pod14 pod14 pod19
2ZL: Zadnja tekma leta