29
feb 20

#recap: Dva poraza in buzzer beater

Ta teden so pri naraščaju bile na sporedu tri tekme, imamo tudi tri rezultate, odigrane pa sta bile le dve. Tekma deklet se je namreč zaradi poškodb in bolezni odločila na papirju.

MU14 – KOŠ Celovec : Sparkasse Feldkirchen  36:62 (13:19, 20:31, 30:51)

Potem, ko so KOŠevci v prvi četrtini lahko še držali korak s favoritom iz trga (13:19) so že v drugi četrtini začeli jasno zaostajati. Ob polčasu je semafor kazal 20:31. Tudi ponovno izrvstno razpoložen Julian Seher, s štirimi trojkami in 18 točkami najboljši strelec KOŠa, ni zmogel izenačiti premoči nasprotnika, ki je ob koncu zasluženo zmagal z rezultatom 36:62

RLWU19 – UBI Graz : KOŠ Celovec  20:0

Najprej od bolezni in poškodb pretrešena so dekleta pod 19. Bilo je jasno, da se bo v Gradec, če sploh, lahko odpravila le majhna delegacija. Ko pa sta na dnevu tekme zboleli še dve dekleti so KOŠevke morale kratkoročno odpovedati tekmi, ke se je s tem na papirju odločila 20:0 za UBI Graz.

XU12 – ASKÖ Hornets Villach : KOŠ Celovec  50:51 (14:19, 24:30, 32:42)

Do konca napeta pa je bila tekma XU12. Preko treh četrtin so KOŠevci jasno dominirali preden so v zadnji četrtini izgubili rdečo nit. Številni prosti meti in lahka polaganja niso našla več cilja. Minuto pred koncem so sršeni v Beljaku prevzeli vodstvo. Vendar Edis Murić je dokazal jeklene živce in v zadnji sekundi zadel trojko k zmagi 50:51.

objavljeno v: dekleta fantje mešano novice pod12 pod14 pod19
Play-Down: Poraz proti Salzburgu