31
mar 19

#recap: 2-5-3-2

Tokrat je #recap kar za 2 tedna, ker je pretkli teden manjkal. Naraščaj je odigral 5 tekem, utrpel 3 poraze in slavil 2 zamgi.

MU19 – KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Wörthersee Piraten  60:98 (13:22, 29:37, 41:67)

Že 21.03. so KOŠevci pod 19 odigrali tekmo proti mestnemu sotekmecu Wörthersee Piratom. Slovenski košarkarji pa so že po prvi četrtini zaostajali za 9 točk. Ponovno je v postavi manjkal Valentin Pasterk. Predvsem proti Piratom Nuck in Michel KOŠevci niso imeli recepta, v drugi polovici pa jim je nasplošno zmanjkalo sape. Jasni končni rezultat se je glasil 60:98 za Pirate.

XU12 – Sparkasse Feldkirchen : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  37:29 (13:5, 16:10, 27:20)

Po zaspanem začetku so KOŠevci ekipe XU12 v Trgu prikazali lepo tekmo. Od druge četrtine naprej so naši mladi upi pokazali, da znajo igrati zelo agresivno obrambo. Tako so nasprotnika še enkrat spravili pod pritisk in se korak za korakom približali. Ob koncu pa je morda manjkalo tudi malo sreče in tako se je končni rezultat glasil 37:29 za domačine v Trgu.

Andi Smrtnik, trener: Zelo sem zadovoljen z današnjo igro. Zdaj moramo popraviti napake v obrambi in malo hitreje preklopiti v napad.

MU16 – ASKÖ Hornets Villach : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  16:102 (6:19, 9:39, 13:65)

Po slabem začetku so KOŠevci pod 16 v Beljaku proti sršenom prevzeli komando in diktirali ritem. Do polčasa so si nabrali naskok tridesetih točk in jasno je bilo kdo bo šel iz igrišča kot zmagovalec. Ob koncu pa so Celovčani lahko še prebili bariero stotih točk in se vrnili v Celovec z zmago 16:102.

Stefan Hribar, trener: Vsak je dodal svoj del, da smo dosegli nad 100 točk. Vsi so igrali z veseljem in z nasmeškom odkorakali  iz igrišča.

WU19 – WSG Radenthein : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  74:35 (17:9, 27:18, 53:32)

Na ekipo punc pod 19 let je v soboto na tujem čakala teška naloga proti močni in izkušeni ekipi iz Radentheina. Po bolj ali manj izenačeni prvi polovici, z lepo odigranimi akcijami v napadu in borbeno obrambo, je našim puncam v drugi polovici zmanjkala sapa. Zaradi pet osebnih napak sta dve igralki predčasno morali s parketa, tako so tudi mlajše igralke lahko zbirale izkušnje. Zmaga pa je z jasnim rezultatom 74:35 ostala pri domačinkah.

Rafael Mistelbauer, trener: Pod košem nam je manjkala Lena Weißbrunner, rezultat ni ‘lep’, kljub temu sem zelo zadovoljen z nastopom ekipe.

ÖMS MU16 – Oberwart Gunners : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  32:127 (12:27, 18:58, 28:93)

Še enkrat nad 100 točk je naša MU16 dosegla tudi v zadnji tekmi osnovnega kroga ÖMS v Oberwartu. Celovčani so od vsega začetka dominirali tekmo in že ob polčasu vodili z +40. Do konca pa so z rezultatom 32:127  dosegli več kot jasno zmago. S tem so KOŠevci osnovni krog ÖMS z 12imi točkami zaključili na drugem mestu. Prvo mesto je osvojila ekipa UBSC Graz, tudi z 12imi točkami vendar eno višjo zmago v direktni primerjavi s KOŠem. Zdaj naše talente čaka četrtfinale preko katerega se lahko povzpejo v final four.

Ivo Berchtold, igralec: Zelo važna zmaga za bolši položaj v četrtfinalu. Dobro smo odigrali in se veselimo zmage. Sedaj pa fokus na četrtfinale, sicer hočemo v final four!

objavljeno v: dekleta fantje mešano novice pod12 pod16 pod19 pod19
Play-down: Visok poraz v Salzburgu