31
okt 19

#reap: 3 tekme, 2 zmagi

Ta teden se je ekipa pod 12 pimerila z Beljaškimi sršeni, ekipi MU16 in MU19 pa z mestnim sotekmecem Wörthersee Piratom. Medtem, ko sta ekipi XU12 in MU19 lahko igrišče zapustili kot zmagovalec je ekipa pod 16 po borbeni tekmi podlegla.

XU12 – KOŠ Celovec : ASKÖ Hornets Villach  48:44 (9:8, 23:22, 40:30)

Verjetno najmočnejši dve ekipi v tej starostni skupini sta se pomerili že ob začetku sezone. Tekma je bila po odličnem začetku naših KOŠevcev in po težavah s favli v drugem delu še zelo napeta. Obeta se nam lepo, močno in zelo napeto U12 prvenstvo na Koroškem. Prva tekma pa s končnim rezultatom 48:44 gre na KOŠev račun.

MU16 – Wörthersee Piraten : KOŠ Celovec  86:61 (18:23, 40:34, 63:51)

Favorit je bil tokrat že ob začetku tekme jasen. KOŠevci imajo v tej starostni skupini le 5 pravih kadetov, ostali so še pionirji. Vsekakor so naši predvsem v prvem polčasu, z Maksijem Kropfom na čelu, lahko držali korak. Šele, ko sta Kropf in Stern morala s petimi osebnimi napakami že po 3. četrtini na klop, je bila tekma odločena v prid Piratov.

MU19 – KOŠ Celovec : Wörthesee Piraten  84:72 (19:18, 37:32, 63:52)

Z jasno zmago so pričeli sezono tudi  fantje pod 19. Po začetnih težavah in le eno točko naskoka po prvi četrtini so se KOŠevci iz četrtine v četrtino stopnjevali. Štiri trojke ključnih igralcev Lipuš, Dena in Kropf pa so naredile razliko 12ih točk in s tem jasno zmago.

Stefan Hribar, športni vodja: Čestitam vsem ekipam za borbenost, ki so jo prikazali že na prvih tekmah. Obeta se dobra sezona, tudi ekipa pod 16, ki je letos zelo mlada, se je dobro odrezala.

objavljeno v: fantje mešano novice pod12 pod16 pod19
2ZL: Poraz proti prvemu na lestvici