dec 14

Prva tekma, prva zmaga

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BBC Wolfsberg  60:56 (14:7, 26:21, 40:40)

Koroška liga članice

KOŠ članice začnejo močno in hitro grejo 10:1 v vodstvo. Vendar po prvem košu Wolfsberg postaja močnejši in tekma ostane odprta. V drugi četrtini se kopičijo napake. Za pavzo je rezultat samo še 26:21. Začetek tretje četrine jasno stoji v znamenju nasprotnika. Z agresivno igro prisilijo naša dekleta k napakami in prvič v tekmi grejo v vodstvo. Uspe še izenačenje, konec tretjega odseka stoji 40:40. Prvih 5 minut zadnje četrtine Nura Mahalbašić da 13 točk v seriji in ekipi priigra spet 10 točk prednosti. Vendar tekma postane ponovno napeta. Wolfsberg se še enkrat vrne in skrajša na -3. V zadnjih minutah na obeh straneh postane hektično. Ob koncu pa dekleta KOŠa obdržiho hladno glavo in zmagajo tesno z 60:56.

Top Scorer KOŠ: Mahalbašić N. (28), Rauter S. (12), Habich A. (9)

Top Scorer BBC: Stocker A. (27), Jakupovic (9), Pernecker (8)

objavljeno v: članice Koroška liga novice
5:105 - Neverjetna zmaga U12