26
okt 14

Poraz v zadnjih minutah

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Raiffeisen Dornbirn Lions 85:92 (20:22, 52:34, 65:56)

Članska ekipa KOŠ Celovec je šla motivirano v to tekmo, da bi se rehabilitirali za zadnji poraz proti Piratom. Po petih minutah se je rezultat glasil 10:14 za Dornbirn. Z izvrstno borbenostjo je Fabianu Gallobu uspel preobrat, dosegel je pet točk za povrstjo in tako KOŠu priigral vodstvo. Prva četrtina se je končala z 22:20. KOŠevci so nadaljevali zbrano, uspeli so jim lepi zadetki in so drugo četrtino zaključili z 52:34. Tretja četrtina je bila v znamenju gostov iz Predarlske, dosegli so 22 točk, KOŠ le 13 (65:56). V zadnji četrtini je Dornbirn uspešneje nadaljeval, se približal domačinom, ki so delali nepotrebne napake tako v obrambi kot v napadu. Obiskovalci so bili priče izjemno napeti končnici, saj je Dornbirn pritiskal in na vsak način želel zmago. Tri minute pred koncem so gotje prevzeli vodstvo (75:76). Zaradi petih osebnih napak sta skoraj istočasno morala zapustiti parket Fabian Gallob in Aleš Kunc, ki je dobil tehnični favl. Dornbirn vodstva ni več oddal. Tekma se je končala 85:92.

Top Scorer KOŠ: Primc 22, Sattler 16, Kunc 15

Top Scorer Lions: Plasman 25, Tobar 21, Stadelmann 12

U16 & Koroška liga: 2 tekmi, 2 zmagi