okt 15

pod14: Borbenost je ostala nenagrajena

Ekipa pod 14 je v prvi tekmi sezone kljub dobri igri podlegla Piratom.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Wörthersee Piraten  57:78 (14:19; 28:44; 45:60)

Tudi za naraščaj se je pričela sezona 2015/16. Kot prvi so včeraj pričeli tekomavnje KOŠevci pod 14, ki so morali kar na začetku sezone v dvoboj z mestnim tekmecem Wörthersee Piratom. Mladi igralci, ki so lansko leto večinoma igrali še v ekipi pod 12, so bili od vsega začetka  zelo odločni.  Kljub telesni premoči nasprotnika so jim do konca prve četrtine dovolili le 5 točk naskoka (14:19). Drugo četrtino so KOŠevci odigrali nekoliko slabše.  Tako v napadu kot v obrambi jim ni uspevalo veliko in tako so šli v odmor s 16 točkami zaostanka (28:44). A KOŠevci ne bi bili KOŠevci, če bi se vdali. Po pavzi je celotna ekipa zaigrala zelo koncentrirano in z lepimi akcijami v obrambi in v napadu Pirate le nekoliko ogrozila. Kljub temu pa jim je uspelo zmanjšati zaostanek samo za eno točko (45:60). V zadnjih desetih minutah pa so našim igralcem pošle moči in telesno močnejši Pirati so si zlahka zagotovili zmago, ki so v domači dvorani igrali v gosteh. Končni rezultat pa se je glasil 57:78.

Štefan Hribar, trener in športni vodja: Rezultat nikakor ne zrcali dogajanja na igrišču. Odigrali smo zelo dobro tekmo in ponosen sem na mlade igralce, ki se tudi od telesno močnejših nasprotnikov niso pustili prestrašiti.

objavljeno v: fantje novice pod14
KOŠ tednik: POD19, D-POD16