14
apr 19

Play-down: Manjkala je motivacija

Zadnjo tekmo na tujih tleh je KOŠ odigral v Deutsch-Wagramu. Proti ekipi, ki se nahaja na zadnjem mestu lestvice, so Celovčani upali na zmago, vendar je le prišlo drugače.

Deutsch Wagram Alligators : KOŠ Posojilnica Bank Celovec 86:79 (9:13, 34:34, 61:54)

Kot prvi je KOŠ prevzel vodstvo, nato pa je vodstvo menjavalo. Že v začetnih minutah so se pri obeh moštvih vrstili zgrešeni meti in izgube žog. Po desetih minutah je KOŠ vodil s +4 – 9:13. V drugi minuti druge četrtine so igralci iz Deutsch-Wagrama lahko izenačili (13:13). V nadaljevanju so Celovčani spet prevzeli vodstvo in ga z dobro obrambo po petih minutah povišali na +7, vendar se je nasprotnik vedno spet približal. V zadnji minuti pred pavzo se je še poškodoval Lovro Fižuleto in domačinom je uspelo izenačenje. Ob pavzi se je tako rezultat glasil 34:34.

Po pavzi je sicer KOŠevcem uspelo prevzeti vodstvo, vendar je v nadaljevanju padla koncentracija. Nasprotnik je bolje zadeval in po štirih minutah vodil s +7. S sedmimi zaporednimi točkami Marina Sliškovića je KOŠ po petih minutah spet izenačil (43:43). Nato se je ekipa iz Nižje Avstrije oddaljila na sedem točk razlike – 61:54. Ob začetku zadnje četrtine so se slovenski košarkarji lahko približali, nato pa so spet zgrešili nekaj metov in izgubili žoge. Tako so Alligatorsi lahko spet povišali vodstvo in ga uspešno držali do konca. Končni rezultat: 86:79.

Andi Smrtnik, kapetan: Na zadnji tekmi v gosteh nam je manjkala motivacija. Mislil bi, da po zasiguranem obstoju v ligi igramo bolj sproščeno, a delamo ravno nasprotno. Izgubljamo preveč žog in v obrambi smo nekonstantni. Mladi nasprotniki so tokrat zasluženo zmagali. Čestitam!

Play-down: Konec dolge sezone