27
nov 18

ÖMS-MU16: Zmaga proti “starim” znancem

Potem, ko so se KOŠevci kvalificirali za glavni krog Avstrijskega prvenstva, so preteklo soboto v Kapfenbergu odigrali prvo tekmo in tudi odnesli zmago. Tam pa so srečali tudi „stare” znance, Maté in Maxi Seher namreč od jeseni naprej trenirata in igrata v jakostnem centru v Kapfenbergu.

ECE Kapfenberg Bulls : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  61:68 (16:20, 34:34, 46:47)

Tekma proti Kapfenbergu v gosteh je bila od začetka do konca skrajno napeta. Po prvi četrtini so sicer KOŠevci vodili s štirimi točkami naskoka, ob polčasu pa je rezultat bil spet izenačen. Tudi v drugi polovici je ostalo tesno. Po tridesetih minutah so spet KOŠevci vodili, vendar samo za eno točko (46:47). Šele ob koncu je kapetan Valentin Pasterk vzel vajeti v roke in skupaj s Samuelom Seherjem odločil zelo važno tekmo za Avstrijsko prvenstvo. S končnim rezultatom 61:68 KOŠevci napredujejo v naslednji krog.

Valentin Pasterk, kapetan: Bila ja res trda tekma proti Kapfenbergu, imamo še kar nekaj težav v obrambi, a za prvo tekmo ni bilo slabo. Veselimo in pripravljamo se že na tekmo proti Timberwolvesom, ki bo že kar prihodnjo soboto

objavljeno v: fantje novice pod16
XU12: NBB turnir v Radovljici