09
apr 19

ÖMS MU16: Visok poraz v četrtfinalu

Po izvrstnem osnovnem krogu, samo dva poraza, so KOŠevi kadeti v prvi četrtfinalni tekmi morali nastopiti brez poškodovanega Samuela Seherja. To pa so gostitelji znali dobro izkoristiti in tako so KOŠevce hudo porazili.

FCN Baskets Wels : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  103:61 (31:15, 53:35, 85:48)

To so si KOŠevi kadeti verjetno predstavljali drugače. V prvi četrtfinalni tekmi so na tujem naleteli na ekipo FCN Baskets Wels, katera se je izvrstno pripravila na slovenske KOŠarkarje. Že v prvi četrtini so domaičini nadigrali Celovčane z 31:15. Silovit štart gostiteljev pa je KOŠevce, ki so dodatno morali nastopiti brez enega najboljših strelcev, Samuela Seherja, ki se je poškodoval, spravil čisto iz viže. Drugače tako rutinirani kadeti se v obrambi niso znašli v napadu pa so zapravili neštete žoge. Ob polčasu je semafor kazal 53:35.

Vendar tudi po pavzi naši fantje niso znali uresničiti navodila trenerja Stefana Hribarja. V vsaki situaciji so nasprotniki bili korak hitrejši. Po tridesetih minutah so Basketi iz Welsa bili oddrveli že na neulovljivih 85:48. Do konca Korošci v oslabljeni postavi niso našli recepta proti gostitelju. Medtem ko je ta naprej zadeval nadpovprečno dobro, so KOŠevci zgrešili celih 26 prostih metov. Tako je nasprotnik tekmo lahko več kot jasno odločil za se. Končni rezultat se je glasil 103:61.

Šansa na final four pa še živi. Za uvrstitev šteje namreč sešteti rezultat iz obeh četrtfinalnih tekem. V soboto 27.04. ob 15:00 bodo naši fantje gostili ekipo FCN Baskets na povratni tekmi v Celovcu. Če fantom uspe nasprotnika poraziti s 43imi točkami razlike ali več, se še lahko uvrstijo v finalni turnir.

Valentin Pasterk, kapetan: Seveda je nasprotnik bil pripravljen na našo tekmo in morali smo nastopiti brez Samuela, vendar to ni izgovor – igrali smo pod vsako kritiko. Zdaj imamo tri tedne časa, da se naučimo iz tega udarca. Če nam bo to uspelo in lahko nastopimo v popolni postavi sem prepričan, da lahko odigramo odlično tekmo in se še uvrstimo v final four.

objavljeno v: fantje novice pod16
#recap: En poraz in dve zmagi