04
feb 19

ÖMS MU16: Prvi poraz

Po sedmih zaporednih zmagah (s kvalifikacijo) je KOŠ pri pokalnem tekmovanju ÖMS utrpel prvi poraz. Pri naknadni tekmi proti favoritom iz Gradeca ni bilo kaj dobiti.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : UBSC Graz Juniors  58:83 (17:23, 25:48, 37:69)

Tokrat za KOŠevce proti absolutnemu favoritu iz Štajerske ni bilo kaj dobiti. UBSC je nastopil s popolno ekipo in je Korošce hladnokrvno pustil nasesti. Medtem, ko so domačini v prvi četrtini še lahko držali korak, so predvsem v drugi četrtini igrali popolnoma pod njihovem nivoju. Fantje okoli Valentina Pasterka, s 23imi točkami ponovno najboljši strelec, so producirali neštete izgubljene žoge in zgrešili številne mete. Po stanju 25:48 ob odmoru so Štajerci izkoristili njihovo telesno premoč in se neulovljivo oddaljili. Na tem tudi dobra zadnja četrtina (21:14) ni mogla več ničesar spremeniti. UBSC je dvoboj zasluženo zmagal s končnim rezultatom 58:83.

Stefan Hribar, športni vodja: Doslej je vse letelo perfektno in lahko smo kar nekatere presenetili. Proti favoritom iz Gradeca pa, tako kot smo danes igrali, nismo imeli šans. Zaupljivo gledamo na tekmo proti Timberwolvesom prihodnjo nedeljo in upamo, da bomo lahko zmago, ki smo jo slavili na tujem, doma ponovili.

objavljeno v: fantje novice pod16