10
mar 19

ÖMS MU16: Poraz proti Kapfenbergu

V soboto pred člansko tekmo so se KOŠevci pod 16 v avstrijskem prvenstvu doma soočali z ekipo ECE Kapfenberg Bulls, v katerih vrst stojita tudi dva nekdanja KOŠevca. Domačini pa so tokrat morali na žalost nastopiti brez kapetana.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : ECE Kapfenberg Bulls  64:80 (15:13, 22:28, 42:52)

Tekma proti Kapfenbergu se je od vsega začetka odvijala na visoki ravni. Čeprav so KOŠevci morali nastopiti brez kaetana Valentina Pasterka, ki zaradi lahke poškodbe pavzira, sta si ekipi bili enakovredni. Po prvi četrtini so domačini imeli nos spredaj (15:13). V drugi četrtini pa so Bullsi lahko zadeli nekaj metov iz distance in tako prevzeli vodstvo. Ob polovici je semafor kazal 22:28 za gostje.

Tudi brez Pasterka so KOŠevci igrali v kolektivu lepo košarko in v napadu in obrambi bili uspešni. Gostje iz Kapfenberga pa so to v naprej presegli z meti iz distance, kateri so visokoodstono našli svoj cilj in tako gostom zagotovili zmago. Končni rezultat se je glasil 64:80.

Stefan Hribar, sportni vodja: Če hočemo zagotovo iti v četrtfinale kot zmagovalci južne divizije moramo zmagati zadnjo tekmo. Upamo, da bo Valentin do tedaj spet okreval in bomo lahko nastopili z vso silo. Nasplošno pa sem zelo ponosen na fante, neverjetno kaj smo že dosegli.

objavljeno v: fantje novice pod16
#recap: Sedma in osma zmaga