05
mar 19

ÖMS MU16: Na vrhu lestvice!

Pretekli teden so KOŠevi kadeti v avstrijskem prvenstvu na tujem odigrali kar dve tekmi. V petek so se soočali z ekipo Young Lions Traiskirchen v nedeljo pa s favoritom iz Gradca, UBSC. Ker pa so iz obeh tekem šli kot zmagovalci se trenutno smejijo od vrha lestvice.

Young Lions Traiskirchen : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  59:49 (11:21, 24:32, 49:33)

Čeprav so po izjavi kapetana Valentina Pasterka KOŠevci pričeli tekmo „bolj zaspano“ so od vsega začetka prevzeli vodstvo. S hitrimi prodori in dobrim delom na skoku so do konca prve četrtine dosegli stanje 11:21. Čeprav so bili jasno boljša ekipa niso pokazali vse kar znajo, saj so imeli že eno tekmo iz koroške lige v nogah, vedeli pa so tudi, da jih v nedeljo v Gradcu čaka še favorit UBSC. To pa so gostitelji izrabili in se medčasno približalo na -5 točk. KOŠevci pa so z visoko rotacijo rutinirano odigrali, naskok desetih točk iz prve četrtine spravili čez 40 minut in zasluženo zmagali s končnim rezultatom 59:49.

Samuel Seher, igralec: Tekma je bila zelo sproščena. Kar dobro smo igrali obrambo in v napadu smo dobili veliko skokov. Zgrešili pa smo veliko metov.

UBSC Graz : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  52:67 (12:14, 20:34, 37:52)

V nedeljo pa so se naši mladi upi soočali s favoritom UBSC Graz. Tekma je bila od vsega začetka zelo hitra in trda. S silovitim štartom so KOŠevci povedli v prvih treh minutah povišali na 12:4. Šele potem so domačini lahko napredovali in se pribljižali KOŠevcem. Nato pa so Celovčani spet prevzeli komando in šli v pavzo z vodstvom štirinajstih točk. Kljub občasni hektiki na strani Korošcev se UBSC ni mogel več približati. Predvsem proti nadpovprečno razpoloženemu Valentinu Pasterku (29 točk) gostitelji niso imeli recepta. V obrambi so KOŠevci domačinom vedno spet ukradli žogo,  z lahka točkovali in tako zmago spravili na suhe.

Z zasluženo zmago (52:67) so KOŠevci dve tekmi pred koncem osnovnega kroga prevzeli vrh lestvice v južni diviziji.

Valentin Pasterk, kapetan: Izvrstna tekma proti favoritom. Čakata nas še dve tekmi in prepričan sem, da bomo lahko vsaj eno zmagali, kar nam bi zagotovilo prvo mesto v južni diviziji in s tem dobri začetni položaj za četrtfinale. V tem primeru bi namreč nasprotnik bil četrti iz severne divizije preko katerega se potem lahko povzpemo v final four, kar je brezdvomno naš zastavljeni cilj.

objavljeno v: fantje novice pod16
2.ZL: Ob koncu jasni poraz