11
feb 19

ÖMS MU16: Na pravi poti

Po porazu proti UBSCju je naša ekipa MU16 v nedeljo drugič nastopila proti D.C. Timberwolvesom. Pri tej tekmi pa so se naši fantje spet uvrstili na pravo pot v smer finala.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Vienna D.C. Timberwolves  83:71 (25:12, 45:28, 65:48)

V direktnem boju za drugo mesto s sosedom na lestvici so se domačini lahko prav suvereno uveljavili. Kar v prvi četrtini so z lepimi akcijami dosegli visoko, za nadaljni razplet tekme odločilno, vodstvo (25:12). Wender vedno spet so kratke nekoncentrirane faze Celovčanov poskrbele za to, da je tekma ostala napeta. Ob polčasu so KOŠevci vodili še s 45:28, po pavzi pa so Dunajčani povišali tempo predvsem v obrambi in tako tudi v napadu prišli do nekaj enostavnih košev. Konec koncev pa je KOŠeva ekipa zasluženo zmagala s končnim rezultatom 83:71 in tako ohranila možnost na drugo mesto in s tem povezano uvrstitev v final-four.

Stefan Hribar, trener: Zelo važna zmaga za možno uvrstitev v final-four. Do tedaj nas pa čaka še pet izzivalnih tekem. Najtežja bo po vsej verjetnosti proti Bullsem in Kapfenberger, ki se tudi še borijo za vstop v finale.

objavljeno v: fantje novice pod16
2. ZL: Možnost za play-off živi