04
dec 18

ÖMS MU16: KOŠevci „uplenili” tudi volke

Potem, ko so teden poprej premagali Bullse v Kapfenbergu, so KOŠevci pri Avstrijskem prvenstvu tokrat nastopili proti D.C. Timberwolvesom in ponovno šli iz dvorane kot zmagovalec.

Vienna D.C. Timberwolves : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  72:78 (20:19, 41:42, 55:55)

Preteklo soboto je za KOŠevce bil na sporedu naslednji krog Avstrijskega prvenstva
ÖMS. Tokrat so Celovčani bili v gosteh na Dunaju pri enemu najbolj renomiranih košarkarskih klubov v Avstriji, Vienna D.C. Timberwolves, ki so bili jasni favorit srečanja. Vendar KOŠevce ne briga kdo je favorit ali ne in tako so od vsega začetka igrali na zmago. Po desetih minutah so zaostajali samo za eno točko (20:19) in ob polčasu so presenečeni gostitelji bili že točko v minusu (41:42).

Tudi po menjavi strani je tekma naprej bila skrajno napeta. Po tretji četrtini je rezultat bil spet izenačen pri 55:55, in tudi do konca se nobena ekipa ni mogla odstraniti. KOŠevci so branili dobro, vendar strelsko niso bili nikakor razpoloženi. Šele v zdadnjih dveh minutah je kapetan Valentin Pasterk (33 točk) lahko prevzel taktirko in tik pred koncem tekmo odločil za naše mlade upe. Končni rezultat se je glasil 72:78 za KOŠ Celovec.

Stefan Hribar, športni vodja: Neverjeten dosežek proti Timberwolvesom, ko veljajo za enega najbolj renomiranih klubov v Avstriji. Vsem fantom iskrene čestitke!

objavljeno v: fantje novice pod16
#recap: XU12 potopila BBC Wolfsberg