10
dec 18

ÖMS MU16: KOŠ naprej neporažen

Pri avstrijskem prvenstvu ÖMS KOŠevi fantje naprej ostanejo neporaženi. In tudi pri tekmi proti topničarjem so spet srečali nekdanjega KOŠevca – Vincenza Maderja.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Oberwart Gunners  111:66 (29:19, 53:34, 77:50)

Po izenačenem začetku tekme se je domača ekipa KOŠevcev lahko hitro odstranila od telesno šibkejšega nasprotnika. Potem, ko so si slovenski košarkarji hitro priigrali ugeden naskok, so lahko preizkušali tudi nove taktike, ki jih hočejo uporabiti pri naslednjih tekmah. Ob Polčasu so KOŠevci pred domačo publiko vodili že z 53:34. V drugem polčasu pa naši fantje niso mogli tajiti težkih nog, ki so jih imeli zaradi napornega tedna pri šolskem prvenstvu, kjer so zasedli peto mesto. V zadnji četrtini so  zato jemali pretežno mete iz distance, in pokazali, da jim tudi tile dobro ležijo. Z jasnim končnim rezultatom 111:66 so KOŠevci premagali tudi tretjo ekipo prvoligaškega kluba. Sedaj pa imajo KOŠevci, vsaj pri ÖMS, pavzo do 13.01.2019 ko bodo doma gostili ekipo Traiskirchen Lions.

Valentin Pasterk, kapetan: Zelo se veselimo tretje zmage in dobrega napredovanja pri prvenstvu. Sedaj imamo malo pavze po božiču pa spet s polno paro naprej, tekme ne bodo postale lažje.

objavljeno v: fantje novice pod16
ZL2: Članice zapravile senzacijo