28
apr 19

ÖMS: KOŠ se je poslovil z zmago

V povratni četrtfinalni tekmi so KOŠevci stavili vse na eno karto, da bi nadoknadili zaostanek (42 točk) iz prve tekme. Ob koncu pa so se KOŠevci z ozko zmago poslovili od turnirja.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : FCN Baskets Wels  80:79 (29:16, 43:33, 62:55)

Zmaga s 43imi točkami razlike je skoraj že utopična, vendar so številni gledalci in navzoči v dvorani po prvi četrtini, ko je 13 od 42ih točk bilo že nadoknadeno, hoteli verjeti na majhen čudež. Taktika KOŠevcev je bila zelo učinkovita, saj nasprotniki v prvih 15ih minutah nikakor niso mogli kontrolirati Pasterka in spet ozdravelega Seherja. Potem pa se je tekma obrnila in Wels se je iz četrtine v četrtino pribljižal.

V drugi polovici so FCN Basketsi lahko nekoliko bolje branili najzaslužnejše igralce KOŠa. V zadnji četrtini so celo kratko prevzeli vodstvo. V zadnjih minutah sta obe ekipi še enkrat premenjali vse igralce, domačini pa so z zadetim prostim metom Kunčiča tekmo konec koncev zasluženo zmagali z eno točko razlike. Končni rezultat se je glasil 80:79.

Stefan Hribar, trener: Škoda, da smo v prvi tekmi tako pogrnili, ker danes smo pokazali, da znamo. Wels sie je konec koncev zaslužil povzdig v Final Four, iskreno jim čestitam. Mi pa smo se, če tudi boli, lahko vsaj poslovili z zmago.

objavljeno v: fantje novice pod16
BL2: Članice zmagale spodnji playoff