28
jan 18

MU14 ÖMS: Dve zmagi

Ekipa KOŠa pod 14 se je na tekmovanju ÖMS v prvem kvalifikacijskem krogu kosala z najstniki iz Kapfenberga in Gratkorna. Mladi Celovčani so obe tekmi odločili zase.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : ECE Kapfenberg Bulls  71:46 (27:7, 44:17, 60:21)

Prvo tekmo so KOŠevci ponovno začeli z nekaj nervoze. Po nekaj minutah so prevzeli krmila in s hitrimi protinapadi razbili odpor Kapfenberga. Za polčas je znašala prednost kar 27 točk. V podobnem slogu so KOŠevci igrali v drugem polčasu in prvo tekmo zmagali z 71:46.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : ATUS Gratkorn  67:24 (21:8, 39:9, 57:16)

Po 15-minutnem odmoru je bila na sporedu še druga tekma sobotnega popoldneva. Nasprotnik je bila ekipa iz Gratkorna. KOŠev mlin je garal od prve minute naprej. Igralci so bili od vsega začetka pripravljeni in osredotočeni na novega nasprotnika. Omeniti je treba KOŠevo obrambo v drugi četrtini, ki je nasprotniku dopustila le eno piko. Ključ za novo prepričljivo zmago je bila visoka koncentracija v obrambi. Končni rezultat je bil 67:24.

Max Gallob, trener: Izjemni predstavi celotne ekipe! Marca čakata v Gradcu enakovredna nasprotnika: Graz in Jennersdorf.

Máté Seher, igralec: Tekme smo jasno zmagali, kljub temu čestitam sotekmecem za borbo vse do konca.

objavljeno v: fantje novice pod14
2.ZL: Tik mimo senzacjije