09
maj 18

MU14 – Na poti k naslovu

V torek, osmega maja, je bila na sporedu prva finalna tekma proti Piratom. Mladi KOŠevci so imeli s tekmeci še odprt račun, saj so jim, sicer v oslabljeni postavi, podlegli v zadnji tekmi rednega dela.

Wörthersee Piraten : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  37:76 (14:22, 23:46, 25:63)

Obračun se je začel zelo živčno na obeh straneh. V prvih minutah se je zdelo, da bodo Pirati kos našim košarkarjem, toda kmalu so bili nasprotniki brez večjih možnosti. Izkazali so se le z grobo igro, ki je bila iz strani sodnikov kaznovana z nešportnima osebnima napakama. Do polčasa so si KOŠevci priigrali lepo prednost (46:23). Prevlada je imela višek v tretji četrtini, ko so Pirati dali le en(!) koš. Zeleno-beli košarkarji, so zaklenili pot do koša. Ekipa je dokazala, da je kondicijsko in tehnično na zelo visoki ravni. Košarkarji KOŠa si lahko že v ponedeljek kronajo z naslovom koroškega prvaka.

Max Gallob, trener: Fantje so dali vse od sebe! Bravo! Tudi v zapletenih trenutkih so obdržali mirno kri. Tekmo so nadzorovali od začetka do konca. Gremo po naslov!

objavljeno v: fantje novice pod14