15
maj 18

MU14 – Drugi zaporedni naslov prvaka!

Po ekipi MU16 je tudi KOŠevcem pod 14 uspel tako imeovani „sweep“ proti mestnim sotekmecem Wörthersee Piratom. Z drugo zmago v durgi finalni tekmi so zeleno-beli drugič zaporedoma sezono kronali z naslovom Koroškega prvaka.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Wörthersee Piraten  79:67 (20:10, 42:34, 61:45)

Druga finalna tekma proti gusarjem je bila dosti težja kot še prva, tudi zaradi številnih storjenih favlov že v prvi polovici. Temelje zmage pa so mladi KOŠevci postavili že v prvih desetih minutah, ko so nadigrali nasprotnika in pridobili ugodni naskok desetih točk (20:10). V drugi četrtini so se Pirati vrnili v tekmo in četrtino odločili za se, KOŠevci pa so šli v odmor z osmimi točkami prednosti (42:34).

Kljub hitri in fizični tekmi naša ekipa, s fenomenalno trojico Mátéjem in Maxijem Seherjem ter Maxijem Kropfom na čelu, nikoli ni dala vajeti iz rok. Vedno spet so jih gusarji morali ustaviti s prekrški tako, da so KOŠevci skupno dali 18 točk od linije za proste mete. Po tridesetih minutah so dosegli največji naskok in v zadnjo četrtino šli s plus šestnajstimi točkami (61:45). Še enkrat je nasprotnik na vse moči poskusil preobrniti tekmo vendar ni bil kos enoti naše ekipe MU14, ki je s končnim rezultatom 79:67 drugič zaporedoma dosegla naslov Koroškega prvaka!

Stefan Hribar, trener: Z izvrstno igro smo osvojili drugi naslov prvaka. Čestitam fantom k izjmenmu dosežku! Sedaj želimo Mátéju Seherju in Maxiju Kropfu vse najboljše pri selekcioniranju v avstrijski reprezentanci.

objavljeno v: fantje novice pod14