24
apr 16

KOŠeva ženska ekipa je koroški prvak 2016

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BBC Wolfsberg  54:43 (15:8, 33:26, 47:32)

S petkovo tekmo KOŠ Celovec proti aktualnim prvakinjam BBC Wolfsberg se je zaključilo letošnje zelo kratko koroško prvenstvo ženskih ekip. Za Celovčanke je bila  po tesnim jesenskim porazom srčna stvar se predstaviti domači publiki v dobri formi in naslov prvaka spet ponesti  iz Wolfsberga v Celovec. Pred več kot 100 gledalci se je za domačinke pričela tekma zelo obetavno in do konca prve četrtine so si priborile 7 točk prednosti (15:8). V drugi četrtini so bile košarkarice iz Labotske doline enakovrednejše, predvsem, ker so KOŠevke prišle nekoliko iz ritma in tako se je ta četrtina končala neodločeno, razultat pred odmorom pa se je glasil 33:26. Po odmoru so prišle igralke KOŠa z novim elanom na parket in s 14:6 suvereno dobile to četrtino. S pomočjo navdušenih navijačev pa se tudi v zadnji četrtini niso pustile več presenetiti. S končnim rezultatom 54:43 so premagale prvakinje 2015 in tako postale spet številka 1 v ženski košarki na Koroškem.

Pati Struhar, kapitanka: Naš načrt za tekmo smo lahko uresničile predvsem z močno obrambo, ki Wolfsberžanke ni dopuščala lahkih točk. Tudi z osebnimi napakami se nismo preveč obremenjevale. Zahvala pa gre tudi Andiju Smrtniku za izredne treninge v zadnjih tednih. Zasluženo smo zmagale in postale Koroške prvakinje 2016.

objavljeno v: članice Koroška liga novice
KOŠ Tednik: Turnir POD10 in dekleta POD16