12
nov 17

KOŠ tednik: Zmagi za MU19 in MU14

V petek je KOŠeva ekiša MU19 po hudem porazu proti Piratom (76:100) nastopila proti SGS Spittal Lakersem. Izdani cilj trenerja in ekipe je bil, da popravijo napake iz prejšne tekme in to je več kot le uspelo.

SGS Spittal Lakers : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  40:100 (9:25, 21:49, 28:69)

Po porazu proti Piratom so fantje šli zelo motivirano v tekmo, s ciljem, da popravijo napake prejšne tekme. Glavni cilj je pri tem bila obramba, ki je tokrat delovala odlično. Saj so nasprotnikom iz Spittala v prvi četrtini dopustili le 9 točk. Ko je ob polovici semafor kazal že 21:49 so povsem vsi igralci dobili priložnost, da se dokažejo. Konec koncev so KOŠevci odlično odigrali in tekmo odločili za se z jasnim rezultatom 40:100.

Štefan Hribar, trener in športni vodja: Hoteli smo popraviti napake iz prve tekme, predvsem v obrambi. Mislim, da nam je to dobro uspelo in, da smo zasluženo zmagali.

V soboto pa se je ekipa MU14 v Avstrijskem prvenstvu ÖMS v derbiju pomerila z mestnim sotekmecem Wörthersee Piratom in odnesla zmago.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Wörthersee Piraten  79:59 (26:12, 50:29, 74:47)

KOŠevci so proti Piratom že od prve minute prevzeli pobudo. Prednost so polagoma povišali in za polčas vodili s 50:29. Mladi KOŠevci so imeli vajete celotno tekmo v svojih rokah. Tudi najmlajši igralci so si nabrali visoko minutažo in važne izkušnje. Sobotni popoldan, ki je bil obarvan z številnimi osebnimi napakami na strani domačinov, se je končal z zasluženo in prepričljivo zmago (79:59) mladih upov.

Max Gallob, trener: Odigrali smo odlčno tekmo. Gremo v naslednji krog!

objavljeno v: fantje novice pod14 pod19
2.ZL: Zmaga na Dunaju