jan 16

KOŠ tednik: Ženske so pričele novo leto

Jasna zmaga v ženski koroški ligi proti močnemu nasprotniku iz Wolfsberga

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BBC Wolfsberg  61:43 (5:8, 28,26, 49:33)

Po intenzivnih pripravah se  je ženska ekipa zelo optimistično podala v tekmo proti Wolfsbergu. Z agresivno igro na celotnem igrišču so hotele  presenetiti nasprotnice in s hitrimi protinapadi priti do uspeha. Na žalost so zapravile veliko priložnosti in so tako morale do 7. minute čakati na prve točke.  V drugi četrtini so naprej ostale agresivne v obrambi in ker so bile tudi v napadu bolj koncentrirane, so ob polčasu prevzele vodstvo (28:26). Po motivirajočih  besedah  trenerja Roka Zupana pa so  tretjo četrtino odigrale famozno. Nasprotnice iz Wolfsberga niso več našle poti do koša in so se morale odločati za težje mete, v nasprotnju z domačinkam, ki so z dobrim rebaundom in s hitrimi  protinapadi dosegale točke. V zadnji četrtini je bilo videti, da pri obeh moštvih popuščajo moči, vendar so domačinke suvereno in presenetljivo visoko odločile tekmo zase.

Pati Struhar, kapitanka: Nepričakovano jasna zmaga. Igrale smo odločno in predvsem v obrambi optimalno. Lep uspeh celotnega moštva. Tako smo v koroški ligi spet konkurenčne.

Dekleta pod16: Dva poraza z vidnim napredovanjem v igri

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BBC Wolfsberg  12:45 (2:13, 8:29, 10:35)

Proti Wolfsbergu so se dekleta v premerjavi s prvo tekmo pokazale že precej boljše. Kljub temu je bila razlika še precejšnja, kar kaže tudi končni rezultat.

WSG Radenthein : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  82:13 (18:2, 39:9, 58:11)

Radenthein je bil  premočan nasprotnik. Dekleta so bila brez energije in po visokem porazu proti Wolfsbergu sta  manjkali  kondicija in borbenost. Pri obeh tekmah so bile zaznavne velike šibkosti v defenzivi. Kljub temu ostaja cilj  z dobrim delom sukcesivno izboljšati igro in čim prej doseči nivo, ko bodo dekleta postala konkurenčna.

Susi Rauter, trenerka: Pa čeprav še nismo konkurenčni, vidim  kljub visokim porazom izboljšave v igri. Prepričana sem, če bomo naprej tako delale, da bomo v naslednji sezoni dosegle prve uspehe.

objavljeno v: članice dekleta Koroška liga novice pod17
2.ZL: KOŠ je šokiral prvouvrščenega