jan 17

KOŠ tednik: Uspešen teden

M-POD19: Zmaga proti zdecimirani postavi BBCja

BBC Wolfsberg : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  68:71 (16:21, 29:33, 51:54)

Lažjo kot je bila so si fantje POD19 predstavljali tekmo proti BBCju iz Wolfsberga, ki je nastopil z le petimi igralci. Kljub temu so domačini iz labotske doline KOŠevcem pripravili precej težav. Skozi celo tekmo se KOŠevi fantje niso mogli odločilno oddaljiti. Napad je tokrat potekal skoraj izključno  preko Petra Papiča, ki je nabral neverjetnih 52 točk. Nasplošno pa so KOŠevci tokrat zgrešili veliko metov in polaganj in s tem tekmo naredili po nepotrebnem napeto. Ob koncu pa je po zaslugi dobre obrambe in ne nazadnje nadpovprečno razpoloženega Petra Papiča le zadostovalo in fantje so si z 68:71 zagotovili pričakovano zmago.

Valentin Pasterk, igralec KOŠa: Bila je zelo borbena tekma in tudi sami smo naredili precej napak. Dobra obramba cele ekipe in močan nastop Petra s šestimi trojkami in petnajstimi koši pa nam je ob koncu prinesel zmago.

Trim: Zmaga v drugem polčasu

Sparkasse Feldkirchen : KOŠ Posojilnica Celovec  62:76 (20:21, 37:37, 47:57)

Ekipa sedmih KOŠevih rekreativcev se je v sredo v petem krogu, vendar šele v drugi tekmi – nekatere tekme so bile preložene – soočali na tujem z ekipo iz Trga. V prvi polovici je pri KOŠevcih predvsem prevladovala dobra obramba, vendar so domačini to izenačili z uspešnimi meti iz distance. Ekipa iz Trga je v prvem polčasu zadela kar sedem trojk. Tako je bil ob polčasu rezultat še neodločen (37:37). V tretji četrtini pa so Celovčani ojačili tudi napad in četrtino dobili s +10. V zadnji  četrtini pa so igralci okoli najboljših strelcev Benjamina Putza (26) in Jana Marka (23) obdržali živce in še dokaj jasno odločili tekmo v svojo korist. (62:76).

M-POD14: Visoka zmaga proti Beljaku

Raiders Villach : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  11:142 (2:43, 6:79, 6:107)

KOŠeva ekipa POD14 še naprej nima pravih nasprotnikov. Na tekmi proti Beljaku so slavili sedmo zaporedno zmago in pri tem že četrtič dosegli nad 100 točk. KOŠevci so že v drugi minuti dosegli toliko točk, da bi zadostovalo zmago (2:12). Kot vedno pa so tudi tokrat odigrali do konca zbrano in angažirano. Posamezne četrtine so jasno odločili zase z 2:43, s 4:36, z 0:28 in s 5:35. Fantje okoli kapetana in ponovno najboljšega strelca Valentina Pasterka (63 točk) s tem ostajajo naprej prvi favorit v boju za naslov koroškega prvaka. Prvič je tokrat Mate Seher pisal tudi statistiko, ki kaže, da bi KOŠevci lahko zmagali še veliko višje, saj so zgrešili kar 35 polaganj oz. metov.

Valentin Pasterk, kapetan KOŠa: Doslej neogroženo zmagujemo, tekma proti Beljaku pa je bila zelo lahka. Mislim, da rezultat govori zase. Veselimo se pa, da smo lahko vsi točkovali.

X-POD10: Mini Seeräuber Cup

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Sparkasse Feldkirchen  10:20 (6:6, 10:12)
Wörthersee Piraten : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  22:22 (8:7, 18:16)
Raiders Villach : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  4:24 (0:12, 0:16)

1.       Wörthersee Piraten
2.      Sparkasse Feldkirchen
3.      KOŠ Celovec
4.      Raiders Villach
5.      ASKÖ Villach

V nedeljo je v domači dvorani v Šentpetru potekel drugi Mini turnir, ki so ga tokrat pod geslom „Mini Seeräuber Cup“ organizirali Pirati. Turnir je potekal v dveh skupinah. KOŠevci so kar v prvi tekmi naleteli na favorite iz Trga in tekmo jasno izgubili z 10:20. Ker Radentein ni prišel, so tako bili že uvrščeni na drugem mestu v skupini in s tem so lahko odigrali v malem finalu proti drugouvrščeni ekipi iz druge skupine, Raidersom iz Beljaka. To tekmo so z lahkoto dobili in tako osvojili tretje mesto. Da ne bi predolgo čakali na tekmo za bron, pa so vmes odigrali še prijateljsko tekmo proti Piratom, ki se je končala neodločeno.

Stefan Hribar, trener KOŠa: Imamo spet res dobro generacijo in veselimo se naslednjih izzivov!

objavljeno v: člani fantje mešano novice pod10 pod14 pod19 trim
ExtraLiga: Porazi s pomenom