maj 17

KOŠ Tednik: Tri zmage!

Trim/Hobby ekipa ostaja naprej neporažena

Wörthersee Piraten : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  42:63 (7:12, 19:31, 35:44)

KOŠevi rekreativci tudi po šestih tekmah v tekoči sezoni ostajajo naprej neporaženi na vrhu lestvice. V sredo 10. maja so se soočali z mestnim sotekmecem Wörthersee Piratom. Tudi proti KOŠevcem v nepopolni postavi so bili gusarji brez možnosti. Že po prvi četrtini so slovenski košarkarji vodili s petimi točkami naskoka (7:12), ob polčasu se je rezultat glasil že 19:31. Sicer so manjkali nekateri stalni igralci zato pa je tokrat blestel novinec Andrej Golob, ki je kar pri svoji premieri dal 19 točk in s tem bil najboljši strelec KOŠa. Po tridesetih minutah je semafor kazal 35:44. Pirati so vedno spet poskušali zaključiti preko Nickija Lacknerja kar je tudi uspevalo, saj je veteran Piratov dosegel kar 24 točk. Vendar tudi to ni pomagalo proti strnjeni sili KOŠeve Trim ekipe, ki je s končnim rezultatom 42:63 zasluženo zmagala z 21imi točkami naskoka.

Marcell Smolej, trener Trim/Hobby: Letos imamo zelo močan in velik kader. Doslej tudi v nepopolni postavi nismo imeli velikih težav premagati nasprotnika. Z Beljačani nas pa čaka vsaj še en trd oreh.

XU12 „zmagala“ prvo tekmo za tretje mesto

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Raiders Villach  20:0

Ker so Beljačani k prvi tekmi serije „best of three“ nastopili s samo petimi igralci, je tekma bila odločena na „zeleni mizi“ in kazensko overjena z 20:0 za KOŠevce. Slovenski košarkaji s tem vodijo 1:0.

MU14: Zmaga na prvi finalni tekmi

Wörthersee Piraten : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  30:101 (9:21, 12:49, 20:74)

Po tako uspešnem tednu v Rankweilu, kjer so KOŠevci za Slovensko gimnazijo osvojili naslov avstrijskega viceprvaka  v šolski košarki, se je ta petek pričela finalna serija v Koroški ligi. Čeprav so se ponovno kazale nesigurnosti v polaganju, so KOŠevci jasno dokazali, da na Koroškem trenutno v tej skupini nimajo nasprotnika, saj jih je tudi na zveznem prvenstvu lahko premagala le ena ekipa. Premoč slovenskih košarkarjev so Pirati občutili že kar od vsega začetka, čeprav so se v prvi četrtini še najbolj uspešno branili in to četrtino zgubili z najmanjšo razliko (-12). Do polčasa pa so KOŠevci pobegnili in dokazali, da tudi tokrat želijo prebiti magično mejo stotih točk. Skoraj polovico poti so opravili do odmora (12:49). Po pavzi pa je bila ista slika. Pirati niso bili v stanju kakorkoli ogrožati igralce KOŠa v njihovem naprezanju. Razlika se je večala iz minute v minuto. Ko so proti koncu zadnje četrtine dosegli stoto točko, je trener Štefan Hribar poslal na igrišče igralce, ki so imeli do takrat  manj možnosti za nastop. Po 40ih minutah se je glasil končni rezultat 30:101. Sedaj sledi še vsaj povratna tekma v ponedeljek, na kateri pa lahko že pričakujemo odločitev za naslov koroškega prvaka.

Stefan Hribar, trener KOŠa: Čestitke vsem fantom za današnjo predstvo. Lahko smo zelo ponosni na to ekipo.

objavljeno v: člani fantje mešano novice pod12 pod14 trim