11
mar 17

KOŠ Tednik: Tokrat tudi dva poraza

MPOD14: Malo tapkanja, veliko točk

Ponovno visoka zmaga za ekipo POD14. Tokrat je moral BBC Wolfsberg nastopiti proti očitno nepremagljivim KOŠevcem.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BBC Wolfsberg  155:17 (47:3, 73:5, 110:7)

Tekma ekipe POD14 je tokrat potekala pod geslom „malo tapkanja, veliko točk“. Skrajno motivirani in letos doslej neporaženi KOŠevci so odigrali sproščeno tekmo z lepimi podajami in kombinacijami. Tako so tudi ekipo iz Wolfsberga poslali domov brez točk. Končni rezultat se je glasil 155:17 in KOŠevci so s tem slavili deseto zmago v deseti tekmi in skupno točkovno diferenco v lestvici dvignili na +814.

Stefan Hribar, trener: Čestitam fantom k tej tekmi, bila je pravi užitek.

ŽPOD17: Napredki, vendar premalo za zmago

V soboto je ženska ekipa POD17 pri turnirju v domači dvorani v celovškem Šentpetru nastopila proti BBC Wolgsberg in WSG Radenthein. Vidni so jasni napredki, vendar za zmago še ni bilo dovolj.

WSG Radenthein : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  77:22 (27:2, 32:7, 51:18)

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BBC Wolfsberg  32:45 (11:9, 17:19, 25:29)

Pri prvi tekmi proti Radentheinu je bila vidna razredna razlika. Čeprav so se KOŠevke trudile so ostali proti premočnim nasprotnicam brez možnosti. Po 40-ih minutah se je rezultat glasil 77:22 za Radenthein.

Druga slika se je gledalcem nudila pri tekmi proti BBC, ki je do tretje četrtine bila izenačena. KOŠevke so prikazale lepe akcije in borbenost. Po desetih minutah so KOŠeva dekleta celo vodila z 11:9. Tudi ob polčasu in po treh četrtinah je naskok deklet BBCja, pred vsem zaradi KOŠeve kapetanke Aline Seher, bil še minimalen. V zadnji četrtini pa so se igralke iz Labotske doline prikazale bolj izkušene in tekmo odločile zase z 32:45.

Susanne Rauter, trenerka: Vidni so jasni napredki napram preteklim turnirjem in tekmam. Imamo še nekaj težav v obrambi in s kondicijo na katerih bo treba delati. Naslednjo sezono pa hočemo na vsak način biti tudi zmagovite.

MPOD16: Ena zmaga na papirju, druga pridelana v dvorani

Prva tekma ekipe MPOD16 proti Raidersom iz Beljaka je bila odločena na“zeleni mizi”. Ker Beljačani niso nastopili oziroma, ker so morali odpovedati dve uri pred tekmo, je bila kazensko overjena za KOŠ z 20:0. V soboto pa se je ekipa soočala z novincem lige SGS Spittal in imela dosti dela.

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Raiders Villach  20:0

SGS Spittal : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  51:63 (19:14, 30:29, 39:47)

Ker imajo KOŠevci v svojih vrstah le dva “prava” igralca POD16, vsi ostali so POD14, so imeli težave proti telesno močnejši ekipi iz Spittala. To se je ob poblčasu videlo tudi v rezultatu, saj so KOŠevci zaostajali za eno točko. Po odmoru pa so KOŠevi fantje zaigrali tehnično boljše in prekosili nasprotnika z lepimi kombinacijami in uspešnimi napadi. Konec koncev so tekmo odločili zase z 51:63.

Samuel Kaiser, igralec: Veselimo se zmage proti Spittalu in prihodnjega končnega obračuna proti Piratom. Morda bomo lahko osnovni krog zaključili na vrhu lestvice.

objavljeno v: dekleta fantje novice pod14 pod16 pod17
2.ZL: Poraz v podaljšku