apr 17

KOŠ Tednik štv. 14/2017

POD12: Zadnja tekma v osnovnem krogu

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BBC Wolfsberg  69:15 (16:3, 38:3, 60:7)

Pretekli ponedeljek so tudi KOŠevci POD12 odigrali zadnjo tekmo v osnovnem krogu proti BBC Wolfsberg. Zmaga mladih KOŠevcev od začetka do konca ni bila ogrožena. Celovčani so od vsega zacetka pokazali da so boljša ekipa. Nasprotniki niso mogli ustaviti KOŠev napad in naši igralci so točkovali po želji. Vendar v obrambi je še veliko dela.

Z zmago proti BBCju je tudi za ekipo POD12 zaključen osnovni del prvenstva. Po desetih tekmah KOŠevci beležijo šest zmag vendar so zaradi ene kazensko overjene tekme na četrtem mestu. Zato v polfinalu naše fante in dekle čakala mestni sotekmec Wörthersee Pirati.

Miha Seher, predsednik: Veselimo na polfinale. Nasprotnik v seriji na dve dobljeni tekmi pa bo veliko močnejši kot BBC. Na naslednjih treningih bo treba še izboljšati obrambo.

Trim: KOŠevi rekreativci naprej neporaženi

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Sparkasse Feldkirchen  61:49 (5:12, 22:25, 41:31)

KOŠevi rekreativci so tudi po petih tekmah naprej neporaženi na vrhu lestvice. Močna Trim ekipa, ki je tokrat štela 11 igralcev se je predelila na dve peterki (+1 igralec) in vedno spet menjala celo peterko. Iz Trga je prišlo na tekmo le pet igralcev. Kljub temu je SPF v prvi četrtini jasno prevzel vodstvo in ga kljub številnimi trojkami KOŠevcev v drugi četrtini obdržal še do polčasa (22:25) V drugi polovici pa so KOŠevci pospešili tempo in tekmo jasno dobili s 61:49.

Miha Seher, predsednik KOŠa in igralec Trim ekipe: Letos imamo zelo močan kader. Po petih tekmah smo še vedno neporaženi in se veselimo na naslednjega nasprotnika.

objavljeno v: člani mešano novice pod12 trim
2.ZL ČF: Jasna zmaga favorita