dec 16

KOŠ tednik: Štiri zmage!

Trim: Mestni derbi za začetek sezone

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Wörthersee Piraten  106:46 (31:13, 48:23, 78:33)

Rekreacijska skupina KOŠ TRIM je v četrtek brez večjega napora dobila mestni derbi proti WÖP. Zmaga s končnim rezultatom 60:52 nikoli ni bila ogrožena. Izpostaviti je treba izredno dobro razpoloženega Štefana Hribarja, ki je trenutno v izredni dobri kondicijski in tehnični formi in je s tem še vedno eden najboljših košarkarjev na Koroškem.

POD19: Neogrožena zmaga z nad 100 točkami razlike

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Raiders Villach  134:28 (41:6, 74:11, 107:20)

Tudi v četrtek so fantje POD 19 odigrali derbi proti Beljaku. Tekmo so dominirali že od prve minute in po prvi četrtini vodili že s 41:6, v kateri je Peter Papič poskrbel kar za 25 točk. Florian Ponholzer pa jih je do konca tekme prispeval kar 52. Tudi Julian Lipuš je odigral dobro tekmo in dosegel  21 točk. Fantje POD 19 so v tretji tekmi dosegli drugo zmago in so trenutno drugi na lestvici.

Florian Ponholzer, igralec KOŠa: Super zmaga vendar je to na žalost bila zame zadnja POD 19 tekma te sezone, ker se konec meseca odpravivljam za pol leta v Ameriko. Zato bi se rad prav prisrčno zahvalil pri soigralcih, trenerju in publiki za do sedaj zelo uspešno sezono in upam, da bomo naprej tako uspešni!

POD16: Tesna zmaga

BBC Wolfsberg : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  55:60 (14:16, 28:37, 49:45)

Tudi fantje POD 16 so ta teden slavili zmago proti BBC Wolfsberg. Ekipa okoli top-scorerjev Valentina Pasterka, Adriana Babića in Nikota Seherja so konec prve četrtine prevzeli vodstvo 2 14:16 in ga do polčasa izgradili na 28:37. Vendar se nasprotniki iz Labotske doline niso pustili odtresti in so do konca tretje četrtine prehiteli KOŠevce  (49:45). KOŠevci pa se, kot vedno, niso vdali in so z dobro zadnjo četrtino v napadu in v obrambi obrnili tekmo v svoj prid.

POD 12 »Rookies«  Zmaga na prvem turnirju

Pri novo ustanovljeni kategoriji, “pod 12 začetniki” so pod imenom “KOŠ – Rookies” sodelovali učenci Slovenske gimnazije pod vodstvom prof. Marcella Smoleja. Na turnirju začetnikov, kjer je sodelovalo 4 ekip, so »novi« KOŠevci odigrali 3 tekme brez poraza. S hitro igro in disciplino so proti ASKÖ Villach zmagali z 18:10. Proti telesno močnejšim igralcem iz Trga so pa šele proti koncu prevzeli vodstvo, tako da se je končni rezultat glasil 29:22. Tretja tekma proti Piratom je potekala v skrajšani obliki, poznala se je že vedno boljša komunikacija v obrambi tako da so KOŠevci tudi to tekmo zmagali z 12:4. Čestitamo mladi ekipi in se veselimo na naslednje tekme.