nov 16

KOŠ tednik: Štart sezone za POD12 in MPOD19

POD12: Otvoritvena tekma proti WSG

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : WSG Radenthein  60:15 (12:1, 30:5, 48:7)*

Pretekli ponedeljek so sezono pričeli tudi fantje in dekleta mešane ekipe POD 12 in to z močno predstavo in visoko zmago proti WSG Radenthein. KOŠevi ekipi POD 12 se je v poletju in jeseni pridružilo veliko novih in zelo mladih igralcev. V ponedeljek so se soočali s prvo preizkušnjo v novi formaciji. Temu ustrezno so v prvih minutah bili precej nervozni in hektični. Vendar že čez nekaj minut so se zbrali in odigrali taktike, ki so se jih naučili na treningih. Ko so jasno prevzeli vodstvo, 12:1 že v prvi četrtini in se tako otresli prve nervoze, so mladi igralci in igralka postajali vedno bolj samozavestni in dosegali koš za košem. Že ob polčasu so imeli naskok 25 točk in s tem bili praktično neulovljivi za nasprotnike. Mladi KOŠevci pa so dodali še 30 točk in prvo tekmo sezone zaključili z 60:15.

Andi Smrtnik, trener KOŠ Celovec: Cela ekipa je v kolektivu nastopila presenetljivo dobro in imajo še veliko potenciala za bodočnost. Zelo se veselim, da so prav vsi fantje in dekle dali najmanj en koš.

* zaradi uredništvu kosbasket.at neznanih vzrokov je tekma naknadno bila kazensko overjena 20:0 za WSG Radenthein

MPOD19: Intenzinva tekma proti enakovrednemu nasprotniku

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : BBC Wolfsberg  78:68 (22:15, 43:42, 64:52)

V četrtek so sezono otvorili tudi fantje POD 19, ki so Doma v Mladinskem domu gostili BBC Wolfsberg. Gostje iz Labotske doline so začeli tekmo zelo zagnano in po treh minutah vodili 0:6. Nato pa so KOŠevci pod vodstvom Petra Papiča in Adriana Babića v deveti minuti prevzeli vodstvo (16:14) in do konca prve četrtine povišali na 22:15. Druga četrtina je bila zaznamovana z menjavanjem vodstva. Kar devetkrat je vodstvo menjalo med ekipami. S trojko in košem v zadnji minuti pa so gostje imeli boljši konec in šli v pavzo s tesnim naskokom (42:43).

Ne vemo, kaj je trener Dragan Slišković v pavzi napovedal igralcem, vendar so prišli na igrišče povsem spremenujeni. Predvsem Peter Papič je v tretji četrtini blestel z 18. točkami, od teh jih je devet dosegel s trojkami. Po tretji četrtini je semafor kazal 64:52. V zadnjih desetih minutah pa so nasprotniki igrali spet na isti ravni s KOŠevci, vendar zmage Slovenskim košarkarjem ni bilo več mogoöe odvzeti. Končni rezultat se je glasil 78:68.

Florian Ponholzer, kapetan KOŠ Celovec: Ponosen sem na ekipo, pred vsem na mlajše igralce, ki so danes prispevali k zmagi. Na vsak način pa tudi neverjetno močna predstava Petra Papiča z 48. točkami. Če nam bo na treningih uspelo izboljšati še obrambo, bomo lahko zmagali tudi naslednje tekme.

objavljeno v: fantje mešano novice pod12 pod19
Koroško prvenstvo 3x3 POD14