okt 16

KOŠ tednik: Start sezone za dekleta POD16 in fantje POD14

ŽPOD16: Prijateljska tekma proti ŽKK Vidi

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : ŽKK Vindi  32:36 (15:13)

Pred domačo tekmo članic v ExtraLigi proti ŽKK Vindi so (dekleta) POD 16 odigrale prijateljsko tekmo proti hrvaški ekipi. Kot okrepitev za dekleta so priskočili tudi štirje fantje (Samuel, Timon, Ivo in Maxi). Tako so k večjemu igrala tri dekleta in dva fanta proti petim dekletom. Fantje so prevzeli organizacijo igre in tako dekletom pomagali točkovati. Presenečeni od navijačev nasprotnic in vzdušja v dvorani, je mešana ekipa KOŠa pričela tekmo nervozno in zadržano. Po pomirujočih besedah trenerke Susi Rauter pa so le našli v tekmo in se točko za točki približevali nasprotnicami. Pri prvi tekmi sezone je jasno bil viden napredek, saj so novo znanje iz treningov dobro prenesli na igrišče. Z dobro obrambo in hitrimi protinapadi je KOŠ dostikrat izenačil in kratko pred koncem drugič prevzel vodstvo. Konec koncev pa so morali zmago s tesnim rezultatom (-4) prepustiti nastprotnicam.

Susi Rauter, trenerka KOŠ Celovec: Zelo sem zadovoljna z dekleti in rada bi se zahvalila fantom za pomoč. Veliko so doprinesli k tekmi. Temelji treninga so bili vidni na igrišču in kljub porazom sem zadovoljna. Vsekakor pa imamo še dosti potencijala in treba bo še nekaj intenzivnih treningov, preden se bomo lahko uveljavili v prvenstvu deklet pod 16. Veselim se na sezono in upam na napredek.

MPOD14: Fulminanten start v sezono

WSG Radenthein : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  27:111 (9:34, 17:60, 20:82)

V petek 28.11. so tudi naši fantje pod 14 pričeli sezono s tekmo na tujem proti WSG Radenthein. Igralci okoli kapetana Valentina Pasterka pa so od prve minute naprej pokazali, da niso zadtonj v vlogi favorita. Že po petih minutah so vodili z 1:9, ob koncu prve četrtine pa je rezultat 9:34 že obetal visoko zmago Celovčanov. Medtem ko so KOŠevci uspešno zaključili skoraj vsak napad, so se igralci WSGja pogumno borili, vendar spravili v cilj le pribljižno vsak peti napad. Tudi po tretji četrtini z rezultatom 20:82 KOŠevci niso imeli usmiljenja in izkoristili možnost, da pričnejo sezono s trimestnim rezultatom. Po nadaljnih desetih minutah jim je to tudi uspelo, z jasno zmago 27:111 so demostrirali premoč. Vsekakor smemo upati na uspešno sezono.

objavljeno v: dekleta fantje novice pod14 pod17
ExtraLiga: Zadovoljene kljub porazu