mar 16

KOŠ Tednik: Same zmage!

Članice Koroška liga: Tekma proti Beljaku naknadno kazensko overjena

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Villach Raiders  20:0

Ker je bila po reglementu košarkarske zveze  tekma s strani Beljačank prepozno odpovedana, so jo overovili z 20:0 za KOŠ.

POD16: Zmaga proti okrnjeni postavi iz Radentheina

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : WSG Radenthein  79:42 (27:12, 48:18, 64:34)

Igralci iz Radentheina so nastopili  le s petimi igralci. Tako so KOŠevci po odličnem prvem polčasu imeli že naskok tridesetih točk. V drugi polovici tekme so storili samo še to, kar je bilo potrebno za zmago in si privarčevali energijo za zaključni turnir koroškega šolskega prvenstva, katerega so dan povrh odločili za se brez poraza (pročali smo). Tekma proti Radentheinu se je končala z 79:42.

POD12: Zmaga na zadnji tekmi osnovega kroga

BBC Wolfsberg : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  25:42 (9:10, 15:30)

8 tekem, 8 zmag – to je bilanca KOŠeve ekipe POD12  po osnovnem krogu. Tudi zadnjo tekmo proti Wolfsbergu so fantje in dekle jasno dobili z 42:25. Prvenstvo pa bodo kot članska ekipa zaključili v Play-Off  modusu „best of three“.  Na KOŠevce v semifinalu čaka ekipa iz Trga, kot boljše uvrščeni pa  bodo pričeli s tekmo na domačih tleh.

Trim/Hobby:  Zmaga tudi proti drugemu mestnemu sotekmecu

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : USI Klagenfurt  72:47 (19:10, 37:15, 52:27)

Potem, ko so zadnji teden premagali Pirate, je najstarejšim KOŠevcem v rekreativni ligi uspelo premagati tudi drugega mestnega sotekmeca, ekipo Univerze v Celovcu. S tem jim je uspela revaša za enega od le dveh nesrečnih porazov, ki so ga januarja utrpeli prav proti USIju. Z sedmimi zmagami po devetih tekmah pa so tudi člani Tim/Hobby na dobri poti, da osvojijo naslov prvaka, saj imajo na lestvici pred seboj samo še beljaški ABC, kateremu pa so tik za petami.

POD14: Z osmo zmago sezone v play-off

WSG Radenthein : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  56:59 (10:21, 20:33, 33:48)

Za konec tedna pa je še ekipa POD14 poskrbela za še eno zmago. Čeprav je ob koncu izšlo le +3 točke za KOŠevce zmaga ni bila nikoli ogrožena. Suvereno so odigrali tudi naši najmlajši, vendar pa je za nekatere igralce, ki igrajo v različnih razredih, bila že četrta tekma ta teden. Zato so v zadnji četrtini malo popustile moči, zmage pa jim ni bilo več vzeti. Zdaj pa se fantje veselijo na play-off v katerem bo v semifinalu nasprotnik spet WSG Radenthein.

objavljeno v: člani članice fantje Koroška liga mešano novice pod12 pod14 trim
2.ZL: S porazom v play-off tekmovanje