13
jan 17

KOŠ tednik: S porazom in zmago v novo leto

POD12: KOŠeva ekipa POD12 je v novem letu doma podlegla ekipi Sparkasse Feldkirchen

KOŠ Posojilnica Bank Celovec : Sparkasse Feldkirchen  29:42 (7:13, 14:21, 26:30)

Bila je prva tekma po božičnih počitnicah in videlo se je, da so ekipi manjkali skupni treningi. Tako se je razvila tudi tekma, kajti KOŠevci enostavno niso našli v igro in so pogosto delali nepotrebne napake. Z deloma dobrimi akcijami pa so igralci in igralka pokazali, koliko potencijala imajo, in da morajo le spet najti formo. Tekmo pa so z rezultatom 29:42 tokrat jasno dobili igralci in igralke iz Trga.

Andi Smrtnik, trener KOŠa: Dekle in fantje so danes igrali zelo nekoncentrirano in deloma površno. Zgleda, da so počitnice bile predolge. Vem pa za formo ekipe in zato sem prepričan, da bodo pri naslednjih tekmah možne tudi spet zmage.

POD16: Senzacijonalna zmaga proti mestnemu sotekmecu

Wörthersee Piraten : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  55:75 (16:18, 25:34, 40:57)

Popolnoma drugačen je bil potek igre pri ekipi POD16, ki se je na mestnem derbiju „na tujem-doma“ pomerila s sotekmeci “Wörthersee Piraten” V prvi četrtini je vodstvo še nekajkrat menjalo in KOŠevci so po prvih desetih minutah vodili le za dve točki (16:18). Do polčasa pa so s 25:34 dokaj jasno prevzeli vodstvo, katerega niso več dali iz rok. Iz odlične obrambe so vedno spet prenesli žogo v hitre protinapade. Videti je bilo mnogo kolektivnih akcij s katerimi so varovanci trenerja Stefana Hribarja do konca tretje četrtine izgradili vodstvo na 40:57 in ob koncu jasno dobili tekmo s 55:75. Tokrat sta v napadu izstopala Vincenz Mader in Adrian Babić, Valentin Pasterk pa je bil s 25imi točkami ponovno top-scorer in je povrhu blestel tudi v obrambi.

Stefan Hribar, trener KOŠa: Izvrstna tekma proti močnemu mestnemu sotekmecu. Tudi pri naraščaju je zmaga derbija vedno nekaj posebnega. Iskreno čestitam fantom k tem dosežku.

objavljeno v: fantje mešano novice pod12 pod16
ExtraLiga: Visoki poraz proti ŽKK Krka