03
mar 17

KOŠ Tednik: Ponovno same zmage

POD14: Nasprotniki naprej brez šans

Pretekli torek so tudi KOŠevci POD14 odigrali mestni derbi proti Piratom kot „tekmo na tujem doma“. KOŠevim fantom POD14 pa je v bistvu vseeno kje igrajo, saj letos nimajo nasprotnika na avstrijskih tleh.

Wörthersee Piraten : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  36:83 (9:24, 15:44, 27:63)

Potem, ko so KOŠevci POD14 konec tedna zmagali drugi mednarodni „No Borders Basketball“ turnir, so se v torek v avstrijskem prvenstvu pomerili z mestnim sotekmecem Wörthersee Piratom. Vendar so tudi celovški gusarji bili povsem brez možnosti proti premočnim KOŠevcem, ki so že ob polčasu vodili s 15:44. Homogena ekipa, kjer zavestno odigra vsak svojo vlogo, je kljub močnemu odporu Piratov brez večjih težav tekmo odločila zase s končnim rezultatom 36:83.

KOŠevci s tem po devetih tekmah beležijo devet zmag in neverjetno razliko točk +676.

Valentin Pasterk, kapetan: Bila je sicer jasna vendar borbena tekma proti zelo motiviranim Piratom. Ponovno smo pokazali, da smo boljša ekipa na terenu in od prve sekunde naprej odigrali koncentrirano in tekmo tako zapeljali do konca. Zelo se veselimo visoke zmage v mestnem derbiju.

POD12 in POD19: Četrta zmaga sezone proti Raidersom iz Beljaka

V četrtek sta ekipi POD12 in POD19 v deljeni dvorani paralelno odigrali tekmi proti Raidersom iz Beljaka. Medtem, ko je ekipa POD19 tudi s kratko klopjo le šestih igralcev jasno zmagala, so mladi KOŠevci POD12 imeli težave proti močni zasedbi Beljačanov. Konec koncev pa sta obe KOŠevi ekipi slavili četrto zmago sezone.

POD19 – Raiders Villach : KOŠ Posojilnica Bank Celovec  44:87 (7:34, 23:56, 29:70)

Eikipa POD19 je odigrala odlično prvo četrtino. Fantje so blesteli v obrambi in v napadu in šli v prvo pavzo s 7:34. V nadaljnih četrtinah je fantom nekoliko pošla koncentracija in kopičile so se napake v obrambi, kar je Beljačanom omogočilo lahke točke. Kljub temu pa so KOŠevci vse četrtine odločili zase in z visokim naskokom iz prve četrtine neogroženo dobili tekmo s končnim rezultatom 44:87.

Valentin Pasterk, igralec: Spet smo pokazali, da smo boljša ekipa in tekmo mirno in z velikim vodstvom zapelali do konca.

Paralelno je v deljeni dvorani v Beljaku igrala tudi ekipa POD12. Mladi Raidersi, s katerimi se je soočala, pa so tokrat nastopili v zelo močni zasedbi in so fizično bili močnejši in večji od KOŠevcev in KOŠevke. Kljub temu se ekipa ni pustila prestrašiti in je pokazala, da je boljša na terenu. Od vsega začetka so KOŠevci igrali dobro obrambo in bili uspešni v napadu. Do polčasa so vodili s petimi točkami naskoka (23:28). Kljub težavam pri defenzivnih skokih so mladi slovenski košarkarji odigrali konstantno tekmo in tudi zadnji dve četrtini odločili zase s +3 in +1 ter tekmo dobili s končnim rezultatom 42:51

Andi Smrtnik, trener: Ponosem sem na igralce in igralko, kajti pokazali so, da se zelo dobro borijo in da s srcem igrajo košarko.

objavljeno v: fantje mešano novice pod12 pod14 pod19
ExtraLiga: Jasna zmaga Jesenic